118 ימים לבחירות: דיווחנו כבר לפני מספר ימים על הכוונה של נתניהו לשבור את מפת הגושים ולהביא את "מאוכזבי סער וימינה" ואת הימין הרך שרוצה לראות ממשלה אחרת בישראל, ולכן הוא גם היה רוצה לראות רשימה שמייצגת את הקו הזה. ישנן גם האמירות מפי מקורביו לפיהן הוא רואה בחלק מחברי הכנסת "נטל ולא נכס".

אמש (רביעי) אנחנו מפרסמים שישנו קרב בליכוד, שעוסק בכ-20 אלף אנשים שהתפקדו למפלגה על ידי חברי כנסת חדשים - חלקם בולטים מאוד ברשתות החברתיות, כמו חה"כ גלית דיסטל אטבריאן ושלמה קרעי, שפקדו אלפי אנשים. 

אבל בגלל תקופת ההכשרה בליכוד, שלפיה מי שיכול להצביע הוא מי שחבר 16 חודשים במפלגה - הם לא יוכלו להצביע מכיוון שהם התפקדו לפני פחות משנה. אותם חברי הכנסת ונוספים ביקשו את התערבותו של נתניהו וגורמים נוספים בליכוד בנושא - אבל נתניהו נמנע מלעשות זאת.

הנימוק הרשמי שלו הוא שמדובר בעניין מסובך שצריך לשנות בשבילו את החוקה ולכנס את חברי מרכז הליכוד - וההבנה היא שנוח לו עם רשימת הליכוד בהרכבה הנוכחי, והוא לא רוצה לשנות סדרי בראשית.

מהליכוד נמסר בתגובה: "ההפך הוא הנכון - נתניהו הוא זה שיזם את המפקד הענק לליכוד בשנה האחרונה והוא מעוניין בכך שכל מתפקדי הליכוד יצביעו בפריימריז ויבחרו באופן דמוקרטי את רשימת הליכוד לכנסת. נתניהו מעריך מאוד את פעילותם המוצלחת והאמיצה של חברי הכנסת גלית דיסטל ושלמה קרעי שהוזכרו בכתבה".