מפלגת העבודה הודיעה היום (שלישי) כי תתנגד לקיצוץ שאותו מתכנן לבצע ראש הממשלה יאיר לפיד, כדי למנוע את ביטול ההסכם עם המורים. "הקיצוץ הרוחבי מזכיר את הפתרונות האנטי חברתיים והמנוכרים של נתניהו", טענה יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי. "אני מזכירה לראש הממשלה שהשיטות הקפיטליסטיות הללו הן שריסקו את המערכות החברתיות של ישראל", הוסיפה.

במפלגה הבהירו כי לא יסכימו לקיצוץ המתוכנן במתכונת הנוכחית שלו, וכי "לקצץ בתקציב המשרדים החברתיים זו מדיניות נתניהו, מדיניות ימנית קפיטליסטית הנוגדת את תפיסת עולמה של מפלגת העבודה, מדיניות שפוגעת בשכבות הכי מוחלשות בחברה".

"קיצוץ רוחבי משמעו שאנשים יחכו לאוטובוסים שלא יגיעו, שלמשטרה יהיו פחות משאבים להיאבק בפשיעה, שהתור לבדיקות בקופות החולים יהיה ארוך יותר, שהקשישים לא יקבלו מענה – לא ניתן לזה יד", הבהירה יו"ר המפלגה מיכאלי. "המורות והמורים חייבים לקבל את עליית השכר שהובטחה להם ואפשר למצוא לזה פתרונות אחרים שלא דרך קיצוץ רוחבי אכזרי ומיותר".

בחירות 2022 - הזירה הפוליטית

הקיצוץ שאותו מקדם לפיד, קיצוץ רוחבי של מיליארדי שקלים במשרדי הממשלה השונים, נועד על מנת למנוע את ביטול ההסכם עם המורים, שנתקל בקשיים משפטיים. ההחלטה לבצע את הקיצוץ נחשפה לראשונה בכאן רשת ב'. בסביבת לפיד מסרו כי "מדובר בקיצוץ טכני ואנחנו פועלים שהוא יגיע מעודפי התקציב ולא ניגע כמובן בתקציבים החברתיים".