"הריצה של שקד עד הסוף הייתה מתואמת עם הליכוד", כך טען היום (רביעי) חה"כ יואב קיש מהליכוד בריאיון ל"מהדורה ראשונה". לדברי קיש, המטרה של ריצת הבית היהודי בראשות איילת שקד הייתה "להשאיר מפלגות מתחת לאחוז החסימה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ואיילת שקד (צילום: AP / FLASH 90, פלאש/90 )
ראש הממשלה בנימין נתניהו ואיילת שקד | צילום: AP / FLASH 90, פלאש/90

חה"כ קיש נשאל אם הובטח לשקד משהו בתמורה להמשך הריצה שמטרתה "לשרוף קולות" לשמאל. "אני לא רוצה להיכנס יותר מדי לפרטים. לא הבטחנו... מבחינת הבטחה - אני לא יודע כלום ולא שמעתי שהובטח שום דבר, אמר קיש. "אף אחד לא הבטיח כלום. לא הבטחנו לה תפקיד אבל דובר על סליחה".

"אני כן אני יודע שהייתה כוונה שלה לפרוש, והיה שיח עם הליכוד על האירוע הזה. רק אומר בבירור שאין שום קשר לתפקיד, לא היה דיל עם שקד", הוסיף קיש. "לא תפקיד ולא שום דבר. אני יכול לומר שבהתייעצות הייתה החלטה שהיא ממשיכה עד הסוף, ואני חושב שהיא עשתה את המעשה הנכון. קשה לי לסלוח אחרי כל מה שעברתי, אבל לפחות בסיפא של המעשה היא עשתה את המעשה הנכון".

על אף טענותיו של יואב קיש ב"מהדורה ראשונה" כי הליכוד שיתף פעולה עם שקד ותיאם איתה את ריצתה במטרה לשרוף קולות, בליכוד הגיבו בפסילה: "לא היה שום תיאום מול איילת שקד". בנוסף, בליכוד פתחו בעוצר ראיונות.

שרת הפנים, איילת שקד הגיבה: "בעקבות הפרסומים האחרונים ברצוני להבהיר. ההחלטה לרוץ עד הסוף הייתה שלי בלבד מתוך אמונה שהקול של הבית היהודי הוא קול חשוב שחייב לבוא לידי ביטוי. מתוך אחריות לגוש הימין שוחחתי עם יריב לוין ווידאתי שבמקרה שלא נעבור את אחוז החסימה, הריצה לא תפגע בגוש הימין. יריב לוין הבהיר שעמדתם היא שהריצה אינה מזיקה כלל לגוש, אלא להיפך".

עם פרסום תוצאות המדגמים אמש שבהן נשארה מחוץ לכנסת, שרת הפנים שקד אמרה בפני פעילי המפלגה: "נלחמנו כמו אריות, ידענו שזה קרב קשה מאוד, אבל הלכנו עם האמת שלנו, עם האידיאולוגיה שלנו והקול שלנו הוא קול מאוד חשוב, נמשיך להשמיע את הקול הזה. לבנימין נתניהו, אם התוצאות אכן נכונות, ברכות, בהצלחה ושיזכה להקים ממשלת ימין יציבה ל-4 שנים שתחזיר את המדינה לתפקוד".

היום פרסמה שקד פוסט סיכום עשור בפוליטיקה: "בכל יום ויום, במהלך השנים האלה, ביקשתי לשרת את הציבור ששלח אותי לכנסת. בכל לבבי, בכל נפשי, בכל מאודי. כמעט כל יום היה קשה, אך כמעט כל קושי היה מוצדק. עבורי, לא הייתה, וגם לא תהיה, זכות גדולה יותר מאשר לשרת את עם ישראל בכנסת, בממשלה. בכל מקום".