שרת הפנים ויו"ר הבית היהודי איילת שקד אמרה הבוקר (חמישי) בריאיון בוועידת המשפיעים כי "אין לבנימין נתניהו 61 בלי הבית היהודי". לדבריה, "הוא יכול להסתכל מימין או משמאל, אין לו ממשלה. ככל שהוא יבין את זה יותר מוקדם, כן ייטב. אם הוא יעזור לנו אנחנו עוברים. אני לא פסיכולוגית ולא מעניין אותי מה המניעים שלו". בנוסף, השרה התחייבה כי לא תיתן ידה לחוק שיבטל את משפט נתניהו.

כשנשאלה על המתקפה של נתניהו שקרא למצביעי הימין שלא לבחור בה, אמרה שקד: "מערכת היחסים שלי עם נתניהו היא עניינית ופוליטית. הוא עומד בראש מפלגת הימין הגדולה ביותר, אני אשת ימין ופוליטיקאית שזה המחנה שלה ולכן הבית היהודי ימליץ עליו ונשב בממשלתו. היחסים האישיים לא מעניינים אותי. המטרה שלי היא להקים ממשלה בישראל".

איילת שקד (צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12)
איילת שקד | צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12

"הייתי שרת המשפטים בממשלתו", המשיכה שקד. "אני רוצה לעבוד. אני לא במערכת הפוליטית כדי לקבל חיבוק מנתניהו אלא כדי לעבוד בשביל הציבור ומדינת ישראל. לא מעניין אותי אם הוא אומר לי שלום או לא, זה פשוט לא מעניין אותי. למה זה אכפת לי אם הוא יושב לידי או לא?".

"בסקרים הפנימיים שלנו רואים שיש קהל גדול, 6-5 מנדטים של אנשים שרוצים להצביע לנו אבל מפחדים כי אנחנו לא עוברים את אחוז החסימה", הצהירה יו"ר הבית היהודי. "אז צריך לשים את זה בצד ופשוט ללכת עם הלב. אנחנו מייצגים ימין ערכי, שפוי, אחראי, ציונות דתית מתונה, גם בענייני דת ומדינה אנחנו לא עושי דברם של החרדים. יש לנו אג'נדה של יהדות מקרבת ומכילה".

איילת שקד ורינה מצליח (צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12)
איילת שקד ורינה מצליח | צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12

על התוכנית של רשימת הציונות הדתית לביטול חלק מהעבירות שבהן מואשם נתניהו אמרה שקד: "אנחנו לא ניתן את ידינו לחוק שיבטל את המשפט שלו. המשפט צריך להתנהל. אני מאחלת לו שייצא זכאי אבל המשפט צריך להתנהל. אם אנחנו בממשלה - זה לא יקרה. אנחנו מתעסקים במהות, לא בנושאים האישיים. נתניהו מבחינתי הוא ראש הממשלה הבא, נמליץ עליו, אנחנו חלק מגוש הימין, אבל לא נהיה מוכנים להגיד כן לכל דבר שרוצים לעשות".

כשנשאלה על יחסיה עם ראש האופוזיציה ובני משפחתו, השיבה: "מבחינתי יש את נתניהו, מי שמשפיע עליו או מי שמייעץ לו זה כבר עניינו שלו. בסוף הוא אחראי על מעשיו. לכל פוליטיקאי שי את הסביבה הקרובה שלו שמייעצת לו, וזה לא משנה אם זה אשתו או היועצים שלו".

על כניסתה לממשלת בנט-לפיד אמרה: "לא עשיתי שום זיגזוג. גם כשהייתי בממשלת ימין עמדתי על ערכי הימין ונלחמתי. התנצלתי על הפרת ההבטחה כי בבחירות הקודמות הבטחנו הבטחות שלא עמדנו בהן. אני נלחמת עד הרגע האחרון ועושה מה שחשוב ונכון למדינת ישראל".