הדר מוכתר, יושבת ראש מפלגת צעירים בוערים, יצאה אמש (חמישי) מהטיקטוק כדי להדליק גם את באי שוק הכרמל. אחרי שאתמול זכתה בסקר המנדטים של חדשות 12 ל-1.5% מהמצביעים, יותר מפרופ' זליכה ולא רחוקה מאיילת שקד, ובכל זאת - עדיין רחוקה מאחוז החסימה, נשאל מה הסיפור של הדר מוכתר?

"תקשיבו, אני צריכה את תשומת הלב שלכם. הפוליטיקאים עשרים שנה מבטיחים לנו הבטחות, עשרים שנה מבטיחים לנו דירות, עשרים שנה מבטיחים שכירויות. ומה קורה? הם מעלים לעצמם את המשכורות! הם מעלים לעצמם את התקנים", קראה מוכתר בשוק. יש שם כבר חלק שמזהים אותה, וייתכן שזה מה שמסביר איך היא מקבלת בסקר חדשות 12 1.5% מקולות הבוחרים.

הדר מוכתר, יו"ר צעירים בוערים (צילום: החדשות 12)
הדר מוכתר | צילום: החדשות 12

"זה התחיל אחרת משציפיתי", סיפרה מוכתר. "תצביעו לנו בקלפי, צעירים בוערים! מאה אלף קולות, חברים! מאה אלף קולות לצעירים בוערים! מאה אלף קולות! חברים, זה שני המנדטים שחסרים לשני הגושים. הולכים לעשות היסטוריה! ואו! בסקר הבא אנחנו נהיה עוד יותר ויותר ונתחיל את הגדילה שלנו ואת המגמה כלפי מעלה. ואני אומרת - מינימום שישה מנדטים בבחירות הקרובות. גמלאים 2 זה צעירים בוערים וזה לגמרי מחאה".

"אני רוצה לשרת. זה טוב לי. אבל שוב, דירות ברמת גן עולות בממוצע בשנה ב-700 אלף שקל. אין לי זמן לבזבז"

היא צברה מוכרות בטיקטוק עם סרטונים המוחים על יוקר המחיה המגיעים בקלות למאות אלפי צפיות, ובהם טענה בין השאר שמחיר הבירה יקר כאן מאשר בגרמניה, דיברה על הקפה שקנתה ועלה 15 שקלים, "חצי משכר המינימום".

"16 שקל ארוחת צוהריים במשכן הכנסת. תגידו לי, אני משלמת להם 45 אלף שקל משכורת, אני צריכה לסבסד להם את הבורקסים והסלט?" צעקה על חברי הכנסת בדיונים בוועדות, שמהן הוציאו אותה כמה וכמה פעמים.

הדר מוכתר (צילום: החדשות 12)
הדר מוכתר | צילום: החדשות 12

בדיון על תשלומי הורים הציעה לממן את התשלומים באמצעות המיליארדים שכבר הושקעו במערכות הבחירות, ומה הפתרונות של מוכתר? "פתרונות זה החלק הקל. לפני עשור הייתה לך ועדת טרכטנברג הציעה למעלה ממאה המלצות, רפורמות כתובות מה צריך לעשות בנושא של הדיור. כמה מהן יושמו? פחות מ-40%. אז הבעיה זה לא הפתרונות. הבעיה זה מי יישם את הפתרונות ברגע האמת, מי יעמוד מול כל הטייקונים".

שאלנו את מוכתר, זה לא קצת יומרני לבוא לרצות להיות שר בממשלה וחבר כנסת עוד לפני ששירת את המדינה בצבא? "אני חושבת שבסופו של דבר אותם פרופסורים ואותם פוליטיקאים חליפות, עניבות, נאומים, אותם אלה שהיו אמורים לשמור על המדינה 20 שנה, הם נכשלו. הם שרפו לי את העתיד ב-20 שנה האלה".

ובכל זאת, לשרת בצבא זו חובה אזרחית. "אני רוצה לשרת. זה טוב לי, אני רוצה לשרת. אבל שוב, דירות ברמת גן עולות בממוצע בשנה ב-700 אלף שקל. אין לי זמן לבזבז.

הדר מוכתר (צילום: החדשות 12)
הדר מוכתר והמועמדת שחשפה לראשונה | צילום: החדשות 12

היא כופרת בחלוקה של כן ביבי / לא ביבי, ואומרת שתלך עם מי שייתן לה יותר. אגב, לא בדיוק לה, כי מוכתר עצמה עוד לא בת 21 והמשמעות היא שהיא לא תוכל להתמודד בבחירות, אלא תציג רשימה מטעמה.

לדבריה, זו לא "עבודה בעיניים", על אף שהיא אומרת 'מפלגת הצעירים בראשות הדר מוכתר' והיא לא מתמודדת בגלל גילה הצעיר שפוסל אותה מלרוץ. "אני יושב ראש מפלגת צעירים בוערים. אני יכולה להיות שרה בממשלה ולשם אנחנו מכוונים".

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

מוכתר גם חשפה לראשונה מתמודדת שלדבריה הולכת להיות ברשימת צעירים בוערים. "בת-אל חזן, היא הולכת להיות ברשימה של צעירים בוערים, חשיפה ראשונה. היא איתי כבר חצי שנה. היא ישנה איתי באוהלים ברוטשילד. אלה מסוג האנשים שהייתי רוצה שייצגו את הצעירים בכנסת ישראל, אנשים שמכירים את יוקר המחיה ומבינים את יוקר המחיה".

עוד מוקדם לדעת אם רשימת צעירים בוערים באמת תצליח להבעיר את השטח לקראת הבחירות, אבל היא כבר מאותתת לפוליטיקאים שיש קהל גדול וצעיר שמרגיש שאף אחד לא רואה אותו.