למרות שלפיד הצהיר לפני הבחירות שלפי כל הסקרים שבידיו העבודה ומרצ עוברות את אחוז החסימה, הערב (שבת) פרסמנו כי הסוקר הפרטי שלו טוען אחרת. על פי הפרסום ב"חדשות סוף השבוע", הסוקר של מפלגת יש עתיד טען כי הזהיר מראש שמרצ לא תעבור את אחוז החסימה - כפי שאכן קרה.

במהלך משדרי הבחירות פרסמנו כי הסוקר של לפיד טען לאורך כל הדרך שהעבודה ומרצ בטוחות. בעקבות הפרסום הסוקר מרק מלמן שלח מייל הבהרה וכך נכתב בו: "הטענה (שהשמיע לפיד) שמרצ והעבודה עברו אצלי בבטחה, לחלוטין וב-100% איננה נכונה. למעשה, המצב האמיתי הוא בדיוק הפוך".

מלמן האמריקני טוען שהזהיר כל הזמן מהסכנה למרצ. על פי הסקרים האחרונים, כל אדם סביר היה יכול להניח שהסקרים לא היו מדויקים (59 מנדטים לנתניהו), אך הם העניקו בין 4 ל-5 מנדטים למרצ. ייתכן שלכך התכוון לפיד שהביע ביטחון ביכולתה של מרצ לעבור, אך מהנתונים נשקפה סכנה למרצ.

מרק מלמן (צילום: חדשות 12)
מרק מלמן | צילום: חדשות 12

מיש עתיד נמסר: "הידיעה אינה נכונה. אנחנו לא מכירים מידע כזה באף סקר פנימי או חיצוני שהוצג לנו במהלך הקמפיין. גם בסקר האחרון שפרסם מנו גבע בערוץ 12 וגם בסקר האחרון שביצע עבורנו מרק מלמן מרצ היו על 5 מנדטים. הדבר לא משנה את העובדה שיש עתיד עשתה הכל כדי לסייע למרצ בימים האחרונים".

בחירות 2022 - הזירה הפוליטית

אמש חשף פרשננו אמנון אברמוביץ' את טיוטת ההסכם לאיחוד בין העבודה למרצ - הסכם שלפיד דחף לכיוונו אך לא התממש. בבטיוטה נכתב כי כי העבודה תקבל 2 שריונים במפלגת יש עתיד ומרצ תקבל שריון אחד. עוד סוכם כי כל המשוריינים יוכלו לחזור לסיעותיהם המקוריות. במצב כזה, גם מימון המפלגות היה מוצמד למשוריינים ולא מסופח ליש עתיד. מרב מיכאלי טוענת שלא הועברה אליה הצעה כזאת - וגלאון דווקא טוענת שהטיוטה לא הועברה אליה, אך הייתה הצעה כזו.

מחר, עוד לפני תחילת ההמלצות לנשיא, נתניהו ייפגש עם ראשי גוש הימין. בין מי שעתידים להגיע לפגישות אישיות - יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', יו"ר ש"ס אריה דרעי, ויו"ר יהדות התורה יצחק גולדקנופף. עם יו"ר הציונות הדתית איתמר בן גביר צפוי להיפגש נתניהו ביום שני.