הכרעות אחרונות בגוש נתניהו לגבי ההתנהלות הקמפיינים בימים האחרונים לפני הקלפי: ראש האופוזיציה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו החליט למנן את הופעותיו בתקשורת המיינסטרים – כך פורסם הערב (חמישי) ב"המהדורה המרכזית".

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

בשלב זה של מערכות הבחירות הקודמות כבר ראינו אותו בבליץ תקשורתי, אך הפעם נתניהו בוחר את במותיו בקפידה ובאופן מדוד. גם התחרות בין בן גביר לחרדים עולה שלב ובעוצמה יהודית תוקפים: "החברים הכי טובים של הערבים בכנסת".

נתניהו בריאיון בלעדי לחדשות (צילום: החדשות)
נתניהו נמנע מבליץ תקשורתי: "הוא בדרך לניצחון - יש לו יותר מה להפסיד" | צילום: החדשות

בסביבת נתניהו מסבירים שהוא אופטימי, מריח כבר את הניצחון וחושש בעיקר מטעויות. נתניהו חושש מריאיון מרכזי שאולי יגרום לו יותר נזק מתועלת, ולכן כרגע לא נוקט טקטיקה כזו, בדיוק בגלל שחושש שיש לו מה להפסיד מעימות עם ראש הממשלה ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד. נתניהו גם בוחר כרגע להמעיט בראיונות בכלי תקשורת מרכזיים עד קו הסיום.

כאב הראש הגדול של נתניהו נותר בתוך הגוש שלו – רשימת הציונות הדתית. אתמול הוא היה בבנימין בניסיון לקרוץ לקהל הדתי-לאומי והיום כבר נפגש עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' שהגיע למצודת זאב להתנצל על ההקלטות שבהן נשמע קורא לנתניהו "צרה" ו"שקרן בן שקרן".

 

 

סמוטריץ' שב ואמר לנתניהו שהבין שצריך להיזהר גם בשיחות סגורות, והשניים סיכמו לשתף פעולה. פגישה כזו התקיימה גם לפני שבועות בודדים עם יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר, אך התחרות בשטח לא נפסקה לרגע. כך או כך, נתניהו וראשי הציונות הדתית סיכמו לשלב זרועות בניסיון להגדיל את הגוש.

איתמר בן גביר, בנימין נתניהו, בצלאל סמוטריץ' (צילום: פלאש 90)
כאב הראש הגדול של נתניהו - הציונות הדתית | צילום: פלאש 90

בגזרה אחרת, גם בן גביר ויהדות התורה מצויים על מסלול התנגשות: חה"כ אורי מקלב האשים את בן גביר בכך שברשימתו משובצים מועמדים חילונים שינסו "לתקוע מקלות" בגלגלי הממשלה הבאה. במקביל, עוצמה יהודית יצאה הבוקר בקמפיין חדש המכוון לציבור החרדי, בעיקר בהודעות קוליות ובכרוזים שמאשימים את חברי הכנסת החרדים בשיתוף פעולה עם השמאל: "גפני ומקלב הם שמאלנים. הם החברים הכי טובים של הערבים בכנסת. זו סכנה שהם עומדים להקים ממשלת שמאל עם גנץ. היזהרו".

בחירות 2022 - הזירה הפוליטית