3 ימים לסגירת הרשימות: שרת הפנים איילת שקד נאמה היום (שני) בכנס באילת - והתייחסה לדרמות שהתרחשו בשתי היממות האחרונות. "אני בתקופה מאוד לחוצה ולא ישנתי כבר שני לילות. לילה אחד בגלל יועז ובלילה השני בגלל הבית היהודי", אמרה.

עוד סיפרה שקד במהלך דבריה בוועידת המנכ"לים והמזכירים ברשויות המקומיות: "בחרתי אחרי 10 שנים בפוליטיקה להכניס את הראש הכי עמוק לאירוע. אני בטח לא אשן גם הלילה אבל היה לי חשוב להגיע לכאן".

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

השרה אף סיפקה רמז לגבי עתידה: "קיוויתי שיהיה לנו יותר זמן ולא רק שנה, אבל הממשלה נפלה. אני מקווה שאם אחזור למשרד הפנים אשלים את החקיקה, או שהשר שיבוא אחריי יעשה זאת".

באירוע נוסף אמרה: "כנראה אמליץ על נתניהו". בכנס איגוד מהנדסי ואדריכלי הערים באילת הסבירה: "נראה מי יקבל הכי הרבה מנדטים ויכול להקים ממשלה". עוד הודתה: "כשלתי בכל הקשור ליח"צ ולשיווק עצמי".

עוד סיפקה רמז עבה לגבי רצונה, אם תהיה בממשלה הבאה: "חוק התכנון והבנייה - החלום שלי לכתוב אותו מחדש. זה פרוייקט לארבע שנים, אם תהיה לי עוד קדנציה במשרד הפנים אולי זה מה שאעשה. התאהבתי בתיק הפנים כי הוא מאוד מעניין - רשות אוכלוסין והגירה, תחום התכנון הכי מעניין ואת הרשויות המקומיות - עולם ומלואו. אשמח להיות עוד קדנציה".

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

השותפות הפוליטית בין איילת שקד ויועז הנדל התפרקה אמש לאחר שהחלו לשתף פעולה לפני פחות מחודשיים. שרת הפנים ושר התקשורת הובילו עד כה את מפלגת ה"רוח הציונית", שהשיגה 1.1% בלבד מהקולות לפי סקר חדשות 12. שקד מסרה שהיא זו שהחליטה להיפרד מהנדל בטענה שהוא: "עדיין שבוי במחנה 'רק לא ביבי'". אחרי הפרידה מהנדל, שקד הזמינה את אביר קארה לפגישה. קארה השיב שייפגש עם כל מי שמוכן לאמץ את המצע הכלכלי שלו.

בפוסט בפייסבוק כתבה שקד: ״נכון, עשיתי טעויות. כשליחת ציבור קיבלתי החלטות שחלקן התבררו כמוטעות. אבל תמיד פעלתי כשטובת מדינת ישראל בלבד לנגד עיני. כעת צריך ללמוד לתקן ולהסתער קדימה״.

לדברי השרה שקד, ״שיח הכן ביבי לא ביבי, הורס את ישראל. החרמות של צד אחד הורסות את ישראל. לא הייתי מוכנה בעבר ואיני מוכנה גם כעת לקחת חלק במשחק החרמות הזה על הגב של אזרחי ישראל. אם החרמות יימשכו אני לא אתן בשום אופן לגרור את המדינה לבחירות נוספות. זו הייתה עמדתי תמיד״.