14 יום עד ליום הבחירות לכנסת ה-25 – ומפת הגושים נותרת ללא שינוי: על פי סקר מנדטים של מכון מדגם בראשות מנו גבע בשיתוף איי-פאנל שפורסם הערב (שלישי) במהדורה המרכזית, גוש נתניהו נותר על 59 מנדטים, לעומת הקואליציה הנוכחית שנותרת על 57. לעומת הסקר הקודם, מפלגת הליכוד מאבדת מנדט ויורדת ל-30 מנדטים, ואילו הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' מטפסת ל-14.

עוד עולה מהסקר כי יש עתיד בראשות לפיד עולה ל-25 מנדטים, על חשבון מפלגת העבודה שיורדת ל-5 מנדטים. שאר המפלגות נותרות ללא שינוי במספר המנדטים לעומת הסקר הקודם: המחנה הממלכתי בראשות גנץ עם 12 מנדטים, ש"ס – 8, יהדות התורה – 7, ישראל ביתנו – 6, מרצ – 5, חד"ש-תע"ל – 4, רע"ם – 4.

 

 

 

 

 

רשימת הבית היהודי של איילת שקד נותרת מתחת לאחוז החסימה עם 1.7% מהקולות, לצד המפלגה הכלכלית של פרופ' ירון זליכה עם 1.2% מהקולות, בל"ד עם 1.2% מהקולות וחופש כלכלי בראשות אביר קארה עם 0.5% מהקולות.

ומה בנוגע לשיעור ההצבעה בבחירות הקרובות? 69% מכלל המשתתפים בסקר השיבו כי הם מתכוונים להצביע בבחירות אילו היו מתקיימות היום. על פי המדגם, שיעור המצביעים בגוש נתניהו עומד על 78%, לעומת 72% ממצביעי הקואליציה הנוכחית.

עוד עולה מהסקר כי 44% חושבים שהטיפול של הממשלה במצב הביטחוני הוא "טוב", לעומת 50% שחושבים שהטיפול הוא רע. 6% השיבו שהם לא יודעים.


מזמין הסקר: חברת החדשות

עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע

מועד איסוף הנתונים: 18/10/2022

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגיל 18 ומעלה.

מספר המשיבים בפועל: 510

טעות הדגימה המרבית: 4.4%+-

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות.

שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית.

אופן ביצוע הסקר: טלפוני + אינטרנטי.

בחירות 2022 - הזירה הפוליטית