יו"ר רע"ם מנסור עבאס התארח היום (שבת) ב"שבתרבות" ברמת השרון - ונקלע לוויכוח עם פעילת ימין. המשתתפת טענה מהקהל כי "העמותות שבהן תומכת רע"ם - תומכות בטרור". עבאס בחר שלא להישאר חייב, והשיב: "אם הייתי יושב בקואליציה של ביבי לא הייתם אומרים כלום".

עוד הוסיף בריאיון עם טל שניידר כי "ישראל היא מדינת חוק. גורמי המקצוע שעוקבים, יודעים ומעורבים - לא מצאו כל דופי בפעילות שלנו ובפעילות של התנועה האיסלאמית". פעילת הימין טענה כי הנושא עדיין בחקירה משטרתית, ועבאס השיב בשתי מילים: "שום דבר".

יו"ר רע"ם מנסור עבאס בכנסת (צילום: MARCUS YAM / LOS ANGELES TIMES, Getty Images)
יו"ר רע"ם מנסור עבאס בכנסת | צילום: MARCUS YAM / LOS ANGELES TIMES, Getty Images

"עזבו אתכם", אמר והפנה אצבע מאשימה על פעילי הימין. "גייסתם הרבה כספים כדי להשחיר את התנועה האיסלאמית. אתם לא תצליחו. תמשיכו בזה אבל לא תצליחו. אנחנו גוף פוליטי-חברתי-דתי, שמקדם את זה עשרות שנים. יוזמה של שלום דתי. חסכנו בחיי אדם. אנחנו מקדמים יחסים של שלום, הבנה וקבלת האחר בין יהודים וערבים".

על השאלה אם יסכים לשבת עם נתניהו, השיב עבאס: "אני לא פוסל אף אחד ברמה העקרונית, ואני מקבל את החברה היהודית כפי שהיא. יחד עם זאת אני מקווה שהממשלה הנוכחית תצליח להשיג 61 מנדטים כדי להמשיך ולתת תקווה לכל אזרחי המדינה".

"הנוכחות של רע"ם במערך הזה איפשרה את החיבור החשוב בין מרצ לימינה"

מנסור עבאס ב"שבתרבות"

"חברים זו פעם ראשונה שמפלגות מהקצה של הימין והקצה של השמאל יושבות יחד", הוסיף. "הנוכחות של רע"ם במערך הזה איפשרה את החיבור החשוב בין מרצ לימינה. אם לרגע מישהו חושב שאין לי ערכים ושאני אלך עם כל מי שרוצה אותי - הוא טועה בגדול. אני לא פוסל אף אחד, מי שפוסל - פוסל את עצמו".

מרע"ם נמסר בתגובה: הלחץ של בנימין נתניהו או בשמו המקובל יותר "אבו יאיר" גובר לאור התובנה שהוא ייכשל שוב לאחר הבחירות להרכיב ממשלה, מה שגורם לו לשלוח פעילים להתקיף ולהשמיץ את יו"ר רע"ם מנסור עבאס, שחרט על דגלו לקדם שותפות אמת וסובלנות בין כלל האוכלוסיות בחברה הישראלית. נתניהו יודע זאת היטב והביע את הערכתו והוקרתו למאמצי יו"ר רע"ם פעמים רבות בפומבי וגם בפגישות המו"מ בבלפור.