פרסום ראשון: יושבי ראש הסיעות של מרצ והעבודה, מיכל רוזין ורם שפע, הסכימו היום (רביעי) לחתום על הסכם עודפים מטעם המפלגות לבחירות 2022. החתימה מגיעה בצל הניסיונות השונים לאחד בין המפלגות לקראת הבחירות. לפני 5 ימים, ראש הממשלה יאיר לפיד קרא לאיחוד בין מרצ והעבודה - והזהיר כי פיצול עלול להוביל לממשלה בראשות בנימין נתניהו.

"נפעל על מנת למנוע הקמת ממשלה ע"י הצד הכהניסטי-משיחי שמתכנן את סיום הדמוקרטיה הישראלית ונמשיך את השינוי שהתחלנו", אמר חה"כ שפע. חברת הכנסת מיכל רוזין הוסיפה: "הבחירות הקרובות קריטיות לעתיד המדינה, נעשה כל מה שצריך בשביל למנוע את עליית הכהניזם לשלטון".

רם שפע, מיכל רוזין
רם שפע, מיכל רוזין

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

"הסקרים היחידים שבהם לנתניהו יש ממשלה הם אלו שבהם העבודה ומרצ לא עוברות את אחוז החסימה", אמר לפיד במסיבת עיתונאים שערך. "זה מסוכן ואנחנו לא יכולים להרשות את זה לעצמנו – איחוד ביניהן חשוב מאין כמותו".

עוד לפני שנבחרה לראשות המפלגה, יו"ר מרצ זהבה גלאון אמרה בריאיון לחדשות 12 כי היא תדבר עם יו"ר העבודה מרב מיכאלי על איחוד. "מרב ידידה שלי, ויכול להיות שבנסיבות אחרות הייתי חושבת כמוה, אני חשבתי כמוה שצריכה להיות העבודה ולשמאלה מרצ", סיפרה והוסיפה: "אני חושבת שאנחנו יכולות לדבר בינינו אם אני אעמוד בראשות מרצ ומכיוון שיש לנו דיבור טוב אני מאמינה ששתינו יכולות למקסם ולהגדיל את הכוח של שתי המפלגות".

 ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

עוד אמרה גלאון: "לו הדבר בידי, לו איבחר לראשות מרצ, אני חושבת שאנחנו נשב ביחד ונדבר על איחוד משותף של עבודה-מרצ למטרה אחת כרגע - להציל את הגוש. אני חושבת ששתי נשים מנהיגות שעושות איחוד, זה עוד לא היה, דרך אגב, במדינת ישראל, יכולות להגדיל את הכוח, להביא איזו אנרגיה, איזו תנופה".