סקר מיוחד של מכון מדגם בראשות מנו גבע בשיתוף איי-פאנל שפורסם אמש (שישי) ב"אולפן שישי" מגלה שרוב הציבור לא מאמין שלממשלה החדשה בראשות בנימין נתניהו יהיה פתרון לגל הטרור. עוד עולה מהסקר כי יותר אחוזים מהציבור תומכים במינוי של איתמר בן גביר לתפקיד השר לביטחון הפנים מאשר מתנגדים לו. עם זאת, 80% ממצביעי גוש מתנגדי נתניהו מתנגדים למינוי.

המו"מ הקואליציוני - סיקור נרחב ב-N12:

על רקע התגברות הפיגועים, שאלנו אם לממשלה החדשה יהיה פתרון לגל הטרור. 52% לא מאמינים שלנתניהו ובן גביר יהיה פתרון לטרור ו-31% סבורים שכן. עם זאת, בקרב מצביעי גוש נתניהו 55% סבורים שלממשלה החדשה יהיה פתרון לגל הטרור.

בדקנו גם מה חושב הציבור על הרכב הממשלה המסתמן. 61% לא מרוצים מהמינוי של בצלאל סמוטריץ' לשר האוצר בעוד 28% מרוצים. 61% לא מרוצים מהמינוי של אריה דרעי לשר הפנים ו-33% מרוצים. 55% מרוצים מהמינוי של יואב גלנט לשר הביטחון בעוד 32% לא מרוצים.

באשר למינוי של בן גביר כשר לביטחון הפנים או כשר לביטחון לאומי, 49% מהציבור הכללי מרוצים מהמינוי הזה ו-46% לא מרוצים. בניגוד לסמוטריץ' ודרעי - יותר אחוזים מהציבור תומכים במינוי של בן גביר. עם זאת, 80% ממצביעי גוש מתנגדי נתניהו מתנגדים למינוי.

שאלנו גם אם מירי רגב מתאימה לכהן כשרת החינוך. 62% אמרו שלא ו-23% שכן. גם בקרב מצביעי גוש נתניהו יותר משיבים חושבים שרגב אינה מתאימה לתפקיד שרת החינוך.

לגבי המינוי של דרעי, שאלנו אם הציבור בעד שינוי החוק כך שגם מי שהורשע ונדון למאסר על תנאי יוכל להיות שר. רוב גדול בציבור מתנגד ל"חוק דרעי": 59% מתנגדים לשינוי החוק לעומת 22% שתומכים בו. אפילו בגוש נתניהו 43% נגד שינוי החוק לעומת 29% שבעדו.

שאלנו גם אם אתה בעד פסקת התגברות שתמנע מבג"ץ לפסול חוקים של הכנסת שעברו ברוב של 61. 32% בעד ו-49% נגד. בגוש נתניהו 58% תומכים בפסקת התגברות לעומת 20% מתנגדים.

בנושא הכלכלי שאלנו אם ממשלת נתניהו תטפל טוב יותר ביוקר המחיה לעומת הממשלה הקודמת. 31% אמרו שטוב יותר, 40% השיבו אותו דבר ו-19% אמרו פחות טוב. בסך הכול, 59% סבורים שהממשלה החדשה תטפל אותו דבר או פחות טוב ביוקר המחיה לעומת 31% שסבורים שטוב יותר.

על רקע החלטת תנובה להעלות מחירים, 24% אמרו שיפסיקו לרכוש את מוצרי החברה, 52% אמרו שיצמצמו רכישות ו-16% אמרו שימשיכו לרכוש כרגיל. הנתון הזה הוא חדשות לא טובות לתנובה, כיוון ש-76% אומרים שיפסיקו או יצמצמו רכישות של מוצרי תנובה בעקבות העלאת המחירים.