לא שקט בליכוד: בזמן שהמו"מ להרכבת הממשלה נמשך וביום פקיעת המנדט המקורי של נתניהו, שלבקשתו האריך אותו הנשיא ב-10 ימים, נראה שאחד המכשולים העיקריים של ראש הממשלה המיועד להרכבת ממשלתו ה-6 - מגיע דווקא מבית. ברקע הדיווחים על אי-שביעות הרצון בשורות הליכוד מחלוקת התיקים המסתמנת, שתי חברות כנסת בולטות במפלגה יוצאות בחריפות נגד ראש המטה של נתניהו - בעימות חזיתי ופומבי חריף במיוחד, שממחיש את גודל התסכול במפלגה למרות הניצחון הגדול בבחירות.

מרכיבים ממשלה - סיקור שוטף ב-N12:

חצי הביקורת לא מופנים נגד נתניהו, אלא דווקא נגד ראש המטה שלו, צחי ברוורמן. מדובר באחד מהאנשים המקורבים ביותר לראש הממשלה המיועד, שמעורה עד מאוד בשיחות ומעורב ביותר בכל ההתנהלות מאחורי הקלעים בליכוד וכן נוכח בפגישות רבות עם חברי הכנסת במסגרת חלוקת התיקים.

מקום 20 בליכוד, חברת הכנסת גלית דיסטל אטבריאן, ששוריינה בבחירות הקודמות על ידי נתניהו במקום ה-10 והייתה מהמקורבות לו ביותר, צייצה בחריפות נגד ברוורמן - וטענה כי הוא "פתח חזית נגד נשות הליכוד" בעקבות "הדלפות ללא הרף" לתקשורת, כך לדבריה. הרקע לציוץ הזה, נזכיר, הוא דיווח מאמש ולפיו היא לא תקבל תיק בממשלה, וכן פגישה שהתקיימה במצודת זאב במהלך קמפיין הבחירות, שדווח שהתנהלה בטונים גבוהים במיוחד, לגבי מידת מעורבותה שלה בקמפיין.

אותה פגישה התקיימה בחודש ספטמבר במצודת זאב: דפנה ליאל דיווחה כי דוברו של נתניהו אוריך צרח על דיסטל: "תעופי מפה, כפוית טובה שכמותך", ואילו דיסטל השיבה לו: "תסתום, מי אתה בכלל?". לאחר התקרית הזאת ניסתה לשוחח עם נתניהו על הפרשה, ונטשה את המקום לאחר שלא נפגשה איתו. בהמשך דיווח יקי אדמקר באתר "וואלה!" כי דוברו של נתניהו אף נעל אותה במרפסת ואז עזב את המקום.

"החליט לפתוח חזית מול נשות הליכוד ולהדליף ללא הרף נגדנו"

היום אותה פגישה שהתפוצצה חזרה לסדר היום בעקבות דברים שאמר בן כספית, שסיפר שידע על אותה תקרית ושנאמר לו שבמסגרתה שברה דיסטל אגרטל. הדברים הביאו את דיסטל לצייץ בחריפות דווקא נגד ברוורמן - בטענה שהוא זה שהדליף את הפרטים השגויים, לדבריה."רק להעמיד דברים על דיוקם: הבוקר בן כספית חזר בשנית על כך ששברתי אגרטל במהלך תקרית המרפסת", כתבה בחשבון הטוויטר שלה, "אז עם כל הכבוד לצחי ברוורמן העוזר של ראש הממשלה נתניהו, זה שהחליט לפתוח חזית מול נשות הליכוד ולהדליף ללא הרף לכספית נגדנו - לא שברתי שום אגרטל. כספית חייב לבדוק את המקורות שלו יותר טוב". כספית אגב, לא נשאר חייב והסביר בציוץ משלו, שנפתח במילותיה של דיסטל:

"רק כדי להעמיד דברים על דיוקם: סיפרתי שידעתי על המריבה עם אוריך וסיפור הכליאה במרפסת לפני שפורסם, והיססתי. סיפרתי שנאמר לי שנשבר אגרטל, אבל גלית מכחישה. ומתחתי ביקורת קשה על העובדה שמי ששכבה על הגדר ונתנה את כל-כולה עבור הנתניהו'ז, נזרקת עכשיו אל מתחת לגלגלי האוטובוס".

בכך דיסטל מצטרפת לטלי גוטליב, שנכנסה לכנסת לראשונה מהמקום ה-25 ברשימת הליכוד. שלשום דיווחנו ב-N12 על פגישה נוספת שהתנהלה בטונים צורמים, לאחר שדרשה להוציא את ברוורמן מהפגישה עם נתניהו שבה הוצע לה תפקיד של סגנית שר. בתחילת הפגישה הבחינה גוטליב בנוכחותו של ברוורמן ודרשה מנתניהו להוציא אותו. הסיבה היא זעמה של חברת הכנסת על ברוורמן ועל איקי כהן, אנשי אמונו של נתניהו, שערב נאום הבכורה שלה בכנסת דרשו ממנה, לטענתה, "להיות ממלכתית ורכה". בקבוצה הסגורה בוואטסאפ היא טענה שאותה השיחה הודלפה לתקשורת למרות ש"תוכן השיחה היה ידוע רק לי ולצמד הפקידים הללו".

ההודעה ששלחה טלי גוטליב בקבוצה סגורה

הזעם בפגישה הגיע לאחר שגוטליב תקפה בחריפות את ברוורמן ואת כהן וכתבה לחבריה לסיעה בקבוצת וואטסאפ סגורה: "לא ידעתי ששוב בסביבת נתניהו יש הדלפה ישירה לא פחות מלבן כספית ישירות". לאחר מכן, הודעתה של גוטליב נמחקה בידי מנהלת הסיעה עליזה בראשי, וגוטליב מחתה: "ההודעה שלי קשורה לעבודת הסיעה ומשמשת אזהרה חשובה מפני פוטנציאל מאנשים שאמורים להיות אנשי אמון. מחיקת ההודעה היא מקוממת ומהוות סתימת פיות שאין להכיר בקבוצה הזו". רצף הפרסומים נגד ברוורמן מצד חברות הכנסת בליכוד הביאו את סביבתו של ראש הסגל לקרוא "לכל מי שמשמיץ אותו בשקרים להסיר חסינות ולקבל תביעה".