תיעוד נדיר שנחשף אתמול (רביעי) במהדורה המרכזית מעיד על גודל ועומק המחדל של ראש הממשלה היוצא יאיר לפיד ומפלגתו יש עתיד. לפי התיעוד, נראה כי לפיד ומקורבו, הלל קוברינסקי, נכשלו בזיהוי הסכנה לפיה מרצ לא תעבור את אחוז החסימה.

הלל קוברינסקי, האיש הקרוב ביותר ללפיד ויועצו הקרוב, התכתב ביום שישי האחרון עם בכיר במחאת בלפור, וזאת לאחר שהסקרים מטעם ערוץ 14 העידו על כך שלמפלגת מרצ יהיו ארבעה מנדטים, וכך גם למפלגת העבודה. ההתכתבות בין השניים מגיעה מאחת מהקבוצות של משתתפי מחאת בלפור, על רקע קמפיין שמסרו הוא שאם לפיד יגדל יותר מדי - המפלגות הקטנות לא יעברו את אחוז החסימה.

בהתכתבויות, הבכיר במחאת בלפור פונה לקוברינסקי וכותב לו: "זו הדרך היחידה למנוע מגוש ביבי-בן גביר להגיע ל-61 מאחר ואם אחת המפלגות בגוש חלילה לא תעבור את אחוז החסימה - לנתניהו יהיו 61 מנדטים בוודאות". 

בתגובה להודעה שקיבל, ענה קוברינסקי: "זו טעות, הסרטון הזה מכוון רק ליש עתיד, למה אל גנץ? גנץ לקח ממפלגת העבודה ומרצ את כל החקלאים. למה הם עובדים רק נגד יש עתיד? בכל הסקרים שלי, של מרק מלמן, אין שום סכנה למרצ והעבודה".

"אני מבקש שתעשה כל מאמץ להוריד את התקפת הגעוואלד מיש עתיד", הוסיף קוברינסקי. "אני המצאתי את אסטרטגיית הגוש בפעם הקודמת. אף אחד לא חושד בי שאני רוצה להפיל את מרצ והעבודה. אני כן חושב שבעבודה מדויקת בטוח העבודה יכולה לקחת מנדט מגנץ".  

קוברינסקי אף ביקש מהבכיר במחאת בלפור לעשות "כל מאמץ" לעצור את הקמפיין נגד יש עתיד, וכתב לו כי יש עתיד עושה "עובדת חזק" כדי שאחוזי ההצבעה בחברה הערבית יגדלו, משום שהם יכריעו את הבחירות.

"בכל הסקרים בתקשורת אין סכנה למרצ והעבודה", כתב קוברינסקי. "הקמפיין הזה בצורה מפורשת עושה נזק לסיכוי להביא מתלבטי ליכוד".