45 ימים לבחירות: יו"ר דגל התורה, חה"כ משה גפני, הגיע לריאיון ב"פגוש את העיתונות", והתייחס לסערת ההסדר של מפלגתו עם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו סביב נושא לימודי הליבה. "זה בכלל לא עמד לדיון, יש הרבה חרדים שלא רק שלמדו ליבה – אלא גם הלכו לאקדמיה", אמר בריאיון.

"לא ביקשתי להיפטר מתוכניות הליבה", הבהיר גפני. "מה שעמד לדיון זה הסכם השכר למורים ולמורות". לדבריו, החרדים שכן רכשו השכלה פורמלית לא מצליחים להתקבל בכל זאת למקומות העבודה: "אני העברתי חוק שקובע העדפה מתקנת במשרדי הממשלה ובחברות ממשלתיות – הם לא נמצאים שם כי לא מקבלים אותם". עוד תהה גפני: "למה אתם לא מדברים על כך שבבתי הספר הממלכתיים לא מלמדים את הליבה של היהדות?"

 

 

 

במהלך הריאיון, הצגנו לגפני ציטוט שכביכול יוחס למתן כהנא – אך בפועל של הרמב"ם: "מי שלא לומד מלאכה - הוא עושה את התורה קרדום לחפור בו". גפני השיב: "מתן כהנא לא מעניין אותי, הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה – זה לא רלוונטי מבחינתי".

באשר לסוגיות הפוליטיות שעל הפרק, גפני הבהיר כי מפלגתו הייתה וגם תישאר תחת גוש נתניהו. "אני נפגשתי עם נתניהו כדי להגיד לו מה אנחנו דורשים", סיפר. "אני אומר לכם בוודאות הכי מוחלטת: אם הייתי בא ללפיד או למישהו אחר – היינו מקבלים הרבה יותר".

 

 

 

כשנשאל עם שותפות אפשרית בממשלה עם חה"כ איתמר בן גביר, יו"ר דגל התורה הדגיש: "אני אשב איתו כי אני מעדיף אותו על פני 'בנטים' למיניהם". לדבריו, "אם חס וחלילה לא יהיה 61 לנתניהו – נשב כל הגוש ונעשה את החשבון מה לעשות".

גפני תקף את שרת התחבורה מרב מיכאלי וטען כי היא "מפעילה את כל העולם כדי להפעיל תחבורה ציבורית בשבת – זה יבוטל. אני הולך עם הציבור שהנושא של היהדות הוא חלק ממנו – וזה הציבור המסורתי שנמצא בימין".