מניתוח נתוני "יפעת" על ההופעות התקשורתיות של צמרת הליכוד בחודש וחצי האחרונים שפורסם אמש (שישי) ב"אולפן שישי" עולה שנפגעי הפריימריז בליכוד בוחרים שלא להשתתף בקמפיין וכמעט לא מתראיינים. איתות מדאיג לנתניהו. הפילוח מגלה כי אלי כהן, דני דנון ומיקי זוהר הופיעו הכי הרבה בתקשורת במהלך קמפיין הליכוד ואילו יולי אדלשטיין, דוד ביטן וחיים כץ הופיעו הכי פחות.

בראש רשימת חברי הליכוד שהופיעו הכי הרבה במהלך קמפיין הבחירות מככבים אלי כהן (64 הופעות), דני דנון (61 הופעות), מיקי זוהר (55 הופעות), אמיר אוחנה (49 הופעות) ויואב קיש (44 הופעות).

חברי הליכוד שהופיעו הכי פחות במהלך קמפיין הבחירות הם ישראל כ"ץ (7 הופעות), חיים כץ (3 הופעות), ניסים ואטורי (3 הופעות), דוד ביטן (2 הופעות) ויולי אדלשטיין (הופעה אחת). חלק מחברי הכנסת שנעלמו מהקמפיין לא ששים לעזור ליו"ר הליכוד בנימין נתניהו ו"להפשיל שרוולים" עבורו אחרי המכה שספגו בפריימריז, זאת על אף שנתניהו היה שמח לראות לפחות חלק מהם על המסך.

בנט יעזוב מיד אחרי הבחירות

בזמן שראשי המפלגות מתכוננים לישורת האחרונה של קמפיין הבחירות, אמש דיווחנו שראש הממשלה החליפי נפתלי בנט יעזוב את תפקידו מיד אחרי הבחירות. הסיבה לעזיבה היא חוות דעת משפטית שקיבל ולפיה ראש הממשלה חייב לכהן כחבר כנסת, גם אם מדובר בראש ממשלה חליפי. המשמעות היא שלפיד יהיה ראש ממשלה יחיד בתקופת הרכבת הממשלה וכמובן אם יהיה סבב בחירות נוסף.