איתמר בן גביר מוכר בכל בית בישראל כבר הרבה מאוד שנים. איש הימין הקיצוני שתועד עם סמל מכונית השרד של רבין, מי שחגג את השבץ המוחי של רה"מ לשעבר אריאל שרון, הפך דוכנים של ערבים וארגן "מצעדי בהמות", הורשע בתמיכה בארגון טרור, הסית לגזענות והילל את הרוצח ברוך גולדשטיין, צפוי להיכנס בקרוב למשרד לביטחון הפנים.

הכהניסט השנון עשה צעד ועוד צעד מעלה, ומעו"ד מצליח ואשף תקשורת, נהיה לח"כ חרוץ שמגיע לכל זירת פיגוע. בשלוש השנים האחרונות הסיר את תמונת הרוצח ברוך גולדשטיין, החל לכנות את הקהילה הלהט"בית "אחים שלי" והתנער מחלקים בתפיסת עולמו של הרב כהנא.

"בן גביר של 2022 הוא לא בן גביר של 95-94", טען דביר קריב, איש החטיבה לסיכול טרור לא ערבי בשב"כ בעבר. "הוא התמרכז קצת. הוא לא הפך לשמאלני כמובן. חלק מזה זה הצגה. כמה הוא השתנה וכמה זה משחק? זה ברור שזה גם וגם".

אילה ואיתמר בן גביר (צילום: חדשות 12)
אילה ואיתמר בן גביר | צילום: חדשות 12

תהליך ההתמתנות "האמיתי" או "המזויף" הפך את בן גביר ללגיטימי, ועל רקע תחושת חוסר הביטחון של רבים - הוא המנצח הגדול שלה בחירות האחרונות, סולל את דרכו כנראה לתפקיד שר הבט"פ. אלא שבן גביר ש"התמתן" - לא הגיע לשם לבד.

לאורך כל השנים מלווה את בן גביר חבורת אנשים, רבנים, נערי גבעות, כהניסטים ואחרים. רבים מהם ייכנסו למשרדי הממשלה, יפקחו על המשטרה, וחלקם יהפכו מיעדים של השב"כ למקבלי ההחלטות.

בין אנשי הכוורת של בן גביר, רעייתו אילה בן גביר, מי שהצטרפה לנוער כהנא בגיל 15, הקימה עם חבריה מאחזים לא חוקיים בגיל 16 ונעצרה שוב ושוב. בחקירות היא שתקה וקראה תהילים, וקריב טוען כי מבין מעטות "נערות כך" בתקופתה, היא בלטה.

הדייט הראשון של השניים היה ליד קברו של ברוך גולדשטיין, בפארק הרב כהנא בקריית ארבע. זמן קצר לאחר מכן הם התחתנו. במחאה על תוכנית ההתנתקות נעצרה והורשעה בהתפרעות, וכמו בעלה, גם היא לא משאירה לעצמה את תפיסת עולמה. ב-2011 ייסדה את "הקרן להצלת עם ישראל", צינור הכספים שמממן את להב"ה. יו"ר ועדת הביקורת של הקרן – מצית בית הספר הדו-לשוני בירושלים.

בנוסף לה ייסד את הקרן השכן הוותיק שגר בגבעת האבות, בנצי גופשטיין, גם כן בכוורת של בן גביר. הוא כנראה האיש הקרוב ביותר לשר המיועד, האיש שעל רקע השתייכותו לכך לא גויס לצה"ל והיה חצי שנה במעצר מנהלי.

איתמר בן גביר בישיבת הסיעה של מפלגת עוצמה יהודית (צילום: חדשות 12)
איתמר בן גביר בישיבת הסיעה של מפלגת עוצמה יהודית | צילום: חדשות 12

בנצי גופשטיין נפסל בעבר מהתמודדות לבחירות לכנסת, ובחתונת בתו לפני 9 שנים, "חתונת הסכינים", אמר: "אם היה פה מלצר ערבי הוא לא היה מגיש את האוכל, הוא היה מחפש את בית החולים הקרוב נראה לי".

החתן של גופשטיין, חנמאל דורפן, נער גבעות, אז בן 18, שגם הוא בכוורת של בן גביר, הוא חבר קרוב של עמירם בן עוליאל שהורשע ברצח משפחת דוואבשה. בחתונתו של רופמן חגגו לא מעט חשודים בפשעי שנאה ובהם ינון ראובני שהצית את כנסיית הלחם והדגים.

כשבן גביר פתח משרד עורכי דין, דורפמן התמחה אצלו, נהיה לעורך דין ולאיש אמונו הקרוב מאוד. הוא מונה ליועמ"ש של עוצמה יהודית ולמנהל המו"מ הקואליציוני מטעמו של בן גביר, ואף צפוי לקבל תפקיד חשוב בלשכת השר המיועד.

אחרי ההישג הגדול של עוצמה יהודית בבחירות לכנסת, נכנסו מטעם המפלגה חברי כנסת חדשים, ואיתם דרך החוק הנורווגי צפוי להיכנס לכנסת גם צחי אליהו, מספר 17 ברשימת הציונות הדתית. לפני 3 שנים הציע אליהו את הצימר שלו לנערים שנחשדו באונס התיירת הבריטית בקפריסין.

נתניהו ובן גביר בטקס השבעת הכנסת ה-25 (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

ולא רק הם, בכוורת של בן גביר גם אלישע ירד, הדובר של חה"כ החדשה לימור סון הר מלך שמכונה "דובר נוער הגבעות". לפני שלושה חודשים תועד לפי החשד ירד גונב ציוד חקלאי ממחסן של פלסטיני על רקע לאומני, נעצר ומאז התיק בחקירה.

משה בן זיקרי, רכז היישוב חריש, חבר המפלגה שתועד עם בן גביר בבמה בליל הבחירות ומקורב לו ולגופשטיין, ניסה לפני ארבע שנים לפרוץ לבמה של מצעד הגאווה בירושלים. לפני שנתיים אף נחקר בחשד שתכנן להפר את הסדר במצעד, והוא הכחיש. בן זיקרי, פעיל להב"ה בירושלים בעבר, הקים שם "משמר שכונות" לסילוק הערבים.

יו"ר עוצמה יהודית, לפי דבריו שלו, לא פועל עצמאית. הוא כפוף לפסיקות כמה רבנים חרדים-לאומיים שמלווים אותו שנים, פטרוניו הרוחניים. הבכיר שבהם, הרב דב ליאור, תומך בטרנספר, לטענתו הרוצח ברוך גולדשטיין קדוש יותר מכל קדושי השואה, ודמוקרטיה היא עבודה זרה.

רב נוסף, הרב יהודה קרויזר, חיתן את בן גביר ומקורב לו מאוד. הוא החליף את הרב כהנא בראש ישיבת הרעיון היהודי וקורא להקמת בית המקדש. בנו יצחק קרויזר ייכנס לכנסת בחסות החוק הנורווגי.