יו"ר עוצמה יהודית, חה"כ איתמר בן גביר, הודה היום (חמישי) בריאיון בוועידת המשפיעים כי נעלב כשראש האופוזיציה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו סירב להיראות לצידו על הבמה בכפר חב"ד. "נעלבתי אחרי שאני שוכב על הגדר כדי שהוא יקים ממשלה", אמר. "אני נפגש איתו כל שבוע ולא צריך את הסלפי. ועדיין, אני מעדיף אותו על פני יאיר לפיד ונפתלי בנט". בן גביר קרא גם "לגרש בספינות ובמטוסים את מי שפוגע בחיילי צה"ל, את איימן עודה שעומד כאן ויוצא נגד המדינה הזו".

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

"מג'אדלה, אתה צריך להצביע לי", הצהיר בן גביר. "אני רוצה שיהיה סדר בבאקה אל-גרבייה, באום אל-פחם וברהט. גם לכם מגיע שילדים לא ייהרגו במלחמות ולא תהיה אלימות בשכונות. אין לי בעיה עם ערבים. יש לי בעיה עם מחבלים. יש לי בעיה עם מי שמרים יד וזורק אבנים ובבקבוקי תבערה כי אנחנו יהודים".

כשהתבקש להתייחס לתקיפת לוחמי צה"ל על ידי מתנחלים סמוך לשכם, אמר יו"ר עוצמה יהודית: "מי שמרים יד על חיילי צה"ל הוא פושע. בינתיים היהודים הם אלה שנרצחים, הפיגועים הם נגדנו. יש אלף אירועים של פגיעה ביהודים. הבעיה זה בני גנץ שמפקיר את החיים של התושבים ושל לוחמי צה"ל. הזמנתי את גנץ לעימות".

איתמר בן גביר (צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12)
"לא צריך סלפי עם נתניהו". בן גביר | צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12

כשנשאל אם רוצח משפחת דוואבשה בדומא ב-2015 הוא מחבל, אמר בן גביר: "אני לא מאמין שהוא עשה את זה. מי ששרף משפחה בחיים צריך לשבת מאסר עולם. המבחן שלי לגירוש זה נגד המדינה או בעד המדינה. גלאון, לפיד ומיכאלי התאמצו - אני נגד שירימו אצבע על חיילי צה"ל. אני יודע שבשטח מפקירים את המתיישבים ואת חיילי צה"ל. לחיילים אסור לירות, אסור להגיב, אסור להגן עליהם ועל התושבים. עד כמה שאני יודע - זרקו אבנים עלינו מבלי אפשרות להגיב. מיכאלי לא מדברת על זה, גם לא גלאון ולא לפיד".

על האפשרות שאזרח ערבי יכהן כראש ממשלת ישראל אמר בן גביר: "אזרח ערבי יכול להיות שר, יכול להיות שופט - אבל הוא חייב להיות נאמן למדינה הזאת. אני לא יכול שיהיו לי בקואליציה כאלה שלא נאמנים למדינה. אני הורשעתי על מדבקה לפני עשרים שנה שכתוב עליה לגרש את הערבים - היום אני לא בעד לגרש את הערבים. כשאני אומר למנסור עבאס לגנות זריקת אבנים על חיילי צה"ל - הוא תומך טרור".

איתמר בן גביר (צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12)
"לגרש את מי שפוגע בחיילים". בן גביר | צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12
איתמר בן גביר ומוחמד מג'אדלה (צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12)
איתמר בן גביר ומוחמד מג'אדלה | צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12

יו"ר עוצמה יהודית תקף את הנהלים שמגבילים עליית ותפילת יהודים בהר הבית: "זו גזענות - אי אפשר להגיד שערבים יכולים לעלות להר הבית ולהתפלל ויהודים לא. ליהודים יש זכויות גם בהר הבית. אני אדרוש שוויון זכויות. אנחנו לא נכנסים למסגד אל-אקצא אלא למתחם הר הבית שאבות אבותיי היו שם. אני נגד מדיניות גזענית ואפעל נגד מדיניות גזענית. אנחנו אזרחים סוג ב'? אני אגיד לנתניהו שאחת מהדרישות, לרבות שינוי נוהל פתיחת אש, היא שוויון. אני רוצה שלא יפלו יהודים".

"אני מאמין במוות למחבלים - לא במוות לערבים", המשיך בן גביר. "אתמול הייתי ליד נטלי דדון. היא אמרה לי - גם כשלא היו מצלמות פעלת להשתקת צעקות 'מוות לערבים'. מעולם לא קראתי מוות לערבים. מי שפועל נגדי, נגד המדינה ונגד החיילים שלי - יש לי בעיה איתו".

בחירות 2022 - הזירה הפוליטית