יו"ר מפלגת העבודה, שרת התחבורה מרב מיכאלי, התראיינה אמש (חמישי) לוועידה של ישראל היום ושם טענה כי "יצחק רבין נרצח רצח פוליטי בשיתוף פעולה של בנימין נתניהו ובן גביר של אז עם הסמל של הרכב". דבריה של מיכאלי הגיעו על רקע שאלת המראיין יהודה שלזינגר, על קיום העצרת לזכרו של רבין כמה ימים לפני הבחירות במסגרת אירוע של מפלגת העבודה.

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

לדבריה של מיכאלי, האזכרה לרה"מ יצחק רבין ז"ל שתיערך בכיכר ציון בירושלים במוצאי השבת, תמיד מתקיימת בשבוע שלפני 4 בנובמבר (תאריך הרצח) או בשבוע שלאחר מכן, אני לא מוכנה שלא תתקיים. רבין היה ראש ממשלת ישראל מטעם מפלגת העבודה ונרצח על דרך שהוביל אותה. בן גביר אומר 'אני לא מתבייש, אני לא מתחרט', אז אני רוצה להזכיר שאם חלילה נתניהו יהיה ראש ממשלה, אני בספק אם בשנה הבאה יהיה יום ממלכתי לרבין או עצרת".

בתגובה על דבריה של מיכאלי, מסר יו"ר עוצמה יהודית חה"כ איתמר בן גביר: "ההסתה המסוכנת של מיכאלי חוצה שוב ושוב קווים אדומים ומתירה את דמי. לא לחינם עלתה רמת האיומים עליי בתקופה האחרונה ומשמר הכנסת נאלץ לעבות את מעגל האבטחה עליי - בגלל ההסתה הפרועה של מיכאלי".

איתמר בן גביר בבית הספר בליך ברמת גן (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
איתמר בן גביר: "ההסתה המסוכנת של מיכאלי מתירה את דמי" | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בן גביר הוסיף: "מיכאלי רואה את הסקרים שבהם אנחנו מטפסים ל-15 מנדטים והיא נדחקת לעבר אחוז החסימה, והיא מבינה שאם אנחנו מנצחים את הבחירות - קמה ממשלת ימין שתתקן את הנזקים האדירים שהיא והממשלה שהיא חברה בה גרמו למדינת ישראל בשנה האחרונה. זה לא יעזור לה".

חה"כ יואב גלנט מהליכוד גינה גם כן את דבריה של מיכאלי: "מגנה את אמירתה שלוחת הרסן וחסרת האחריות של מרב מיכאלי וקורא לה לחזור בה ולהתנצל. בושה". חה"כ שלמה קרעי הוסיף: "שחורים בגדייך ושחורה נשמתך".

 

 

 

חה"כ קטי שטרית מהליכוד הוסיפה: "מרב, איבדת את זה לחלוטין! הלחץ מאחוז החסימה מובן אך את חייבת לרסן את עצמך. התבטאות מסיתה, שקרית ומסוכנת שמתירה את דמו של נתניהו. תחזרי בך ותתנצלי!" אמרה, ויו"ר מפלגת נעם חה"כ אבי מעוז הצטרף: "כשאין קונים לסחורה שנקראת מפלגת העבודה, ההסתה נגד מחנה הימין והעומד בראשו מתחילה. גם הסתה זו, המצטרפת להסתה התמידית כנגד המדינה היהודית, לא תסייע לה לעבור את אחוז החסימה".

זמן קצר לאחר ההתבטאות בוועידת "ישראל היום", מיכאלי פרסמה סרטון בטיקטוק שבו הזמינה את הציבור לעצרת לזכר רבין וקראה כי "לא ניתן לרוצח לנצח". גולשים רבים האשימו את השרה כי כיוונה את דבריה לראש האופוזיציה נתניהו, אך בהמשך הבהירו בלשכתה כי התכוונה לרוצח ראש הממשלה יגאל עמיר. 

אל העצרת שתתקיים במוצאי השבת בכיכר ציון בירושלים הוזמנו לנאום ראשי מפלגות "גוש השינוי", אך מלבד מיכאלי ושרת החוץ לשעבר ציפי לבני שהודיעו כי ינאמו, הם טרם אישרו את הגעתם אליו. דליה רבין, בתו של רה"מ יצחק רבין ז"ל, התייחסה לעצרת השנתית והודיעה כי המשפחה לא תגיע לעצרת, מכיוון שזו "עצרת של מפלגת העבודה".

בחירות 2022 - הזירה הפוליטית