יושבת ראש מרצ זהבה גלאון מגיבה על המפלה של מרצ: "זהו רגע מאד קשה עבורי, ועבור החברים שלי במרצ. תוצאות הבחירות הן אסון למרצ, אסון למדינה, וכן, גם אסון אישי לי", אמרה בסרטון שפורסם זמן קצר לאחר הידיעה שלראשונה מאז הקמתה - לא תיכנס מרצ לכנסת. גלאון העבירה ביקורת על תפקודו של ראש הממשלה לפיד: "בימים האחרונים התרענו בפניו ובפני אנשיו שהם משחקים באש ושאם לא ניזהר - המחנה כולו ישלם את המחיר".

עוד אמרה גלאון בהודעה שהופצה לאנשי ונשות מרצ: "לצערי הבוחרים שלנו קנו את קמפיין "המפלגה הגדולה" - והעדיפו לחזק את יאיר לפיד מול ביבי. בגלל שלקחתי על עצמי את המשימה הזאת, אני רוצה להגיד את זה הכי ברור - האחריות היא כמובן גם עליי".

 

תומכי מרצ אחרי פרסום המדגמים, בחירות 2022 (צילום: אייל מרגולין, פלאש 90)
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

גלאון המשיכה וביקשה לענות לפניות של "נשים, להט"בים, יהודים וערבים, הפונים אליה: "אתם לא לבד, הערכים של אהבת אדם, חרות וחופש, הם לא רק שלכם. הם משותפים למיליוני אנשים בכל העולם. הניצחון של הצד הימני, עם השותפים הגזעניים והמדכאים - הוא לא באמת ניצחון. יש מספר שווה של ישראליות וישראלים בצד אחד ובצד השני, שמאמינים בשוויון, בזכויות אדם, בסיום הכיבוש ובצדק חברתי

תראו מה קורה בכל המדינות בעולם שעוברות עכשיו גל של ניאו פאשיזם - נעמדת מולם רוח אנושית גדולה, שמקורה ברעיון שכל בני האדם נולדו שווים. אף כהניסט, אף פאשיסט, אף גזען הומופוב ושובניסט לא יכבה את הרוח הזאת".