יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון יצחק עמית, פסל הערב (רביעי) את עמיחי שיקלי מהתמודדות ברשימת הליכוד בבחירות לכנסת ה-25. לעומת זאת, התמודדותה של עידית סילמן ברשימת הליכוד אושרה. 

להחלטה המלאה

בין השאר נכתב בהחלטה של יו"ר ועדת הבחירות לגבי שיקלי כי "גם לאחר שוועדת הכנסת קבעה כי יש לראות בשיקלי כמי שפרש מסיעת ימינה, הוא המשיך לפעול נגד הסיעה. במצב דברים זה, אם נכיר בו כמי שפרש 'סמוך' להתפטרות, יהא בכך כדי לרוקן מתוכן את סעיף 6א לחוק-יסוד: הכנסת ואת התכלית שעומדת בבסיסו, ובכך יש כדי לפגוע באמון הציבור ב'כללי המשחק' כפי שנקבעו על ידי הכנסת עצמה". 

חבר הכנסת לשעבר עמיחי שיקלי הגיב על ההחלטה של יו"ר ועדת הבחירות: "החלטה שערורייתית. השופט עמית - פוליטיקאי עם גלימה". בליכוד הוסיפו: "הליכוד רואה בהחלטה האבסורדית הזאת פגיעה חמורה בדמוקרטיה - נערער לעליון". 

חה"כ גבי לסקי ממרצ, ממגישי העתירה נגד שיקלי, התייחסה להחלטת יו"ר ועדת הבחירות: "חוק יסוד הכנסת הוא ברור. מי שפורש מסיעה חייב להתפטר כדי לאפשר לו להתמודד בסיעה קיימת. מי שהחליט לא לפעול בהתאם לחוק, לא יכול לצפות שהחוק יעמוד לצדו".

יו"ר הציונות הדתית חה"כ בצלאל סמוטריץ', הגיב בחשבון הטוויטר שלו על ההחלטה: "עמיחי שיקלי היה צדיק בסדום, היחיד ממפלגת ימינה שהיה נאמן לאורך כל הדרך למצביעים ולערכי הימין ובהחלטה אבסורדית נפסל". גם חה"כ גלית דיסטל אטבריאן מהליכוד הגיבה: "אנחנו חיים במדינה שמענישה פוליטיקאי צעיר ומבטיח רק בגלל שהתעקש על יושרה. לעולם לא תצעד לבד עמיחי, כולנו איתך".