חברת הכנסת והשרה לשעבר מירי רגב התראיינה הערב (שבת) לתוכנית "פגוש את העיתונות" ואמרה בבירור כי בניגוד למדיניות שקידמה שרת התחבורה מיכאלי, "הרכבת הקלה לא תעבוד בשבת". 

אישית, אני לא אסלח לאיתמר בן גביר שגורם לי להאמין שאת תהיי המבוגר האחראי של הקואליציה הקרובה

"אתה לא יכול לסבול את זה שביבי ניצח. אתם כולכם החמוצים במפלגת האולפנים, שישבה, הנדסה את התודעה לאורך חודשים והציבור הוא חכם ואמר את דברו. המבוגר האחראי הוא נתניהו שהספדתם אותו".

זה לא מדאיג אותך שאת סמן שמאלי יחד עם נתניהו?

"אני לא סמן שמאלי, מעולם לא הייתי סמן שמאלי, נתניהו לא סמן שמאלי. הדאיג אותי שהממשלה האחרונה לא יכלה לעשות דבר בלי רע"ם והם ישבו וחיכו מה עם בל"ד. בן גביר אוהב את מדינת ישראל,הוא ציוני, ויש לנו אדם רציני ואחראי שמוביל את המערכת והוא נתניהו. היינו 12 שנים בשלטון יחד עם ש"ס והציונות הדתית, ועכשיו זו צפירת הרגעה".

יכול להיות שאחת הסיבות לבהלה היא פחות המעשים ויותר הסגנון? יכול להיות שאתם צריכים לקדם רפורמות ופחות להתריס מול הצד השני?

"אנחנו עושים, ולא רק עושים אלא עשינו. בניגוד לממשלה האחרונה שלא עשתה דבר חוץ מאשר להיות תלויים בעבאס, להעביר הסכמים לתנועה האסלאמית והסכמי כניעה מול חיזבאללה, פיגועים, יוקר מחיה. 12 שנה עשינו, צריך לעשות יותר, חוזרים לצמצמם את אותם דברים ולהחזיר את הגאווה הלאומית והמשילות".

דיברת על ממשלה שתלויה בעבאס, אבל היא הרגיעה את עזה כמעט טוטאלית, 12 שנה איבדתם את המשילות, והיא תקפה באיראן

"אתה מאמין למה שאתה אומר? כל מה שנעשה כאן בשנה האחרונה... פיגוע רודף פיגוע. זאת ממשלה שנכנעה לטרור, עשתה הסכם עם ארגון טרור - עם חיזבאללה".

אתם הולכים לבטל את הסכם הגז?

"נתניהו אמר, נעשה את מה שצריכים לעשות כמו שטיפלנו בהסכמים הגרועים בעבר שהשאירו לנו השמאל. אנחנו חוזרים כדי למשול. זאת ממשלה מתרפסת שהביאה לנו טרור. אנחנו נעשה את מה שנכון לעשות כפי שנתניהו טיפל בהסכמים קודמים רעים. במשך 12 שנה הייתה כאן עוצמה כלכלית, עוצמה ביטחונית, עשינו שלום לא הבאנו את הסוגיה הפלסטינית. אתה אובססיבי לגבי ביבי אז אתה לא רואה את זה".

איזה תיק את רוצה? אין כמעט נשים בקואליציה

"אין לי ספק שאהיה שרה בכירה, לא עוסקת כעת בחלוקת תיקים. אני לא חלק מאף התארגנות. כל מה שאומרים שיש התארגנויות, אומרים על דודי - הוא הוציא הכחשה, כל הניסיון הזה להכניס חרבות בתוך הליכוד, אנחנו אחראים ורוצים ממשלה יציבה ומבינים מה עומד על הפרק. כל גוש הימין מבין ולכן נתניהו אני מאמינה תוך שבועיים ירכיב ממשלה טובה".

את מעוניינת בתיק החינוך?

"ברור לי לחלוטין שאהיה שרה בכירה עשיתי מהפכות, עשיתי רפורמות. אני בעד פסקת ההתגברות, לא יודעים אם הולך להיות. חלק מהרפורמות שום דבר לא יהיה על התיקים התפורים של נתניהו, שהם גם ככה נופלים וקורסים לאורך הזמן. אל תילחצו, תהיו רגועים, אנחנו באים כדי למשול ולהחזיר את הגאווה הלאומית והביטחון אישי".

האם פסקת התגברות לא צריכה להיות בתנאים יותר קשים?

"אני הייתי יושבת ראש ועדת הפנים. 4 פעמים העברנו את חוק ההגירה את הכניסה לישראל ובג"ץ התערב. הוא עושה טעויות שהתערב פעם אחר פעם באותן סוגיות שלא צריך להתערב בהן".

השאלה אם 61 או 67 עבור פסקת ההתגברות

"אני חושבת ש-61 זה מספיק. הדיקטטורה שהיתה בממשלה האחרונה אין לה אח ורע לא ספרו את היועצת המשפטית שהם מינו, לא ספרו את היועצת המשפטית של הכנסת. כולם שתקו, אף אחד לא פתח את הטלוויזיה. גם הג'ינג'י מהתנועה לאיכות השלטון נרדם. מציעה לכולם להירגע, אנחנו באים לעשות טוב לחברה הישראלית".

תהיה פגיעה בזכויות להט"ב?

"חס וחלילה, למה שתהיה פגיעה כזאת? אז מה אם אבי מעוז אמר. ראש הממשלה אמר, לא נפגע - ההפך נשמור על הזכויות שלהם. אין סיבה שנפגע יש לנו נציג בכיר מהקהילה".

האם הרכבת הקלה תפעל בשבת?

"מרב מיכאלי לא רלוונטית. אני בטוחה שרבין עצמו לא היה בוחר בעבודה, היא הרסה את העבודה. הרכבת הקלה לא תעבוד בשבת".