"הבנו שאם אנחנו רוצים אלטרנטיבה לנתניהו - צריך להתחבר": שעות אחרי ששר הביטחון בני גנץ ושר המשפטים גדעון סער הודיעו על איחוד בין כחול לבן ותקווה חדשה, אדריכל ההסכם זאב אלקין התראיין היום (שני) ל-103FM ואמר כי "לא נשב בממשלה תחת נתניהו". שר הבינוי והשיכון הסביר מה עומד מאחורי המהלך, דיבר על המו"מ שמנוהל עם איזנקוט והתייחס לכך שהנדל נותר מחוץ לחיבור עם גנץ.

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

"במשך כל השנה הזו גם סער וגם גנץ עמדו באינספור הצעות ופיתויים להקים ממשלה בראשות נתניהו. התשובה היא לא", הדגיש אלקין. "אם אתה רוצה לבדוק מה אנשים יעשו, תבדוק מה הם עשו 5 דקות לפני זה. אם היינו רוצים להקים ממשלה בראשות נתניהו - יכולנו לעשות את זה בלי בחירות עם הצעות מאוד מפתות".

בחירות 2022: בני גנץ וגדעון סער מאחדים את הרשימות (צילום: החדשות 12)
גנץ וסער בנאום האיחוד | צילום: החדשות 12

אלקין התייחס למה שהוביל אותם להתאחד: "למדנו שצריך לחפש חיבורים אם אנחנו רוצים לצאת מהפלונטר הפוליטי". עוד הוא הוסיף כי "המו"מ שנוהל בינינו לבין כחול לבן הוא קודם כל להתעסק בתוכן. אנחנו מפלגת ימין ממלכתית וזו רשימה מאוחדת של שתי מפלגות. זה לא חיבור טכני, ישבנו על הנושאים השונים לעומק. לא אכנס לפרטי השיחות, היו שיחות ופריצת דרך משמעותית הייתה בסוף השבוע הזה".

השר מתקווה חדשה דיבר על המו"מ עם גדי איזנקוט לאחר החיבור עם גנץ: "יש שיח שגנץ מנהל עם גדי איזנקוט והוא צריך לקבל החלטה. מאוד נשמח אם הוא יצטרף".

אלקין התייחס לכך שהנדל נותר מחוץ לאיחוד עם גנץ ואמר: "זה לא קשור לחרדים. היה לנו הסכם בין תקווה חדשה לדרך ארץ על שיתוף פעולה בכנסת היוצאת. אנשי דרך ארץ היו צריכים להיבלע ולהיכנס לתוך תקווה חדשה, והם בחרו להישאר כמפלגה נפרדת".

יועז הנדל (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
הנדל נותר מחוץ לאיחוד. "היו צריכים להיבלע ובחרו להישאר מפלגה נפרדת" | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית