המו"מ הקואליציוני יוצא לדרך: בזמן שהתוצאות מתבהרות, בליכוד אמרו היום (חמישי) שחבר הכנסת יריב לוין יעמוד בראש צוות המשא ומתן ויעמוד בקשר עם ראשי המפלגות. הפגישות הרשמיות יחלו רק בתום ספירת הקולות וחלוקת התיקים בליכוד תעשה רק בהמשך.

אתמול פרסמנו ב"המהדורה המרכזית" כי המטרה של בנימין נתניהו היא להקים ממשלה כמה שיותר מהר. על אף שלנתניהו זה לוקח בדרך כלל יותר זמן מראשי ממשלה אחרים - הפעם הוא ושותפיו ירצו לפנות את ראש הממשלה המכהן יאיר לפיד מהלשכה. לפי הדיווחים, ההשבעה לכנסת ומינוי יו"ר כנסת חדש תתקיים עד ל-15.11.

על פי חלוקת התיקים האפשרית, יו"ר הציונות הדתית סמוטריץ' עשוי לקבל את תיק האוצר או את תיק הביטחון, אותו ירצה גם חה"כ יואב גלנט (הליכוד). שותפו של סמוטריץ', איתמר בן גביר עתיד לקבל את המשרד לביטחון הפנים, כפי שדרש לפני הבחירות. לתיק החוץ, שצפוי להישאר אצל הליכוד, ישנם שני מועמדים אפשריים: ישראל כ"ץ, שכבר היה בתפקיד, או ליריב לוין.

בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר
בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר
אריה דרעי (צילום: יוסי זמיר, פלאש 90)
ישוב למשרד הפנים? יו"ר ש"ס אריה דרעי | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

עוד עולה מהחלוקה האפשרית כי  את תיק השיכון עתיד לקבל יצחק גולדקנופף. יצחק וסרלאוף, בן ה-30, מועמד להיות השר השני מטעם מפלגת עוצמה יהודית. השר השני הצעיר ביותר מקום המדינה. הסיעה הבעייתית מבחינת נתניהו היא סיעת הליכוד - ההשערות הן שלא מעט חברי כנסת מהמפלגה ידרשו תיקים שונים.

בתוך כך, לאחר ספירת 93.3% מהקולות, אין שינוי בתמונת המנדטים בקרב המפלגות ובשני הגושים; גוש נתניהו מונה 65 מנדטים והגוש הנגדי מונה 50 מנדטים. בחלוקת המנדטים, זוכה הליכוד ל-32 מנדטים, יש עתיד ל-24, הציונות הדתית ל-14, המחנה הממלכתי - 12, ש"ס – 11, יהדות התורה – 8, ישראל ביתנו – 5, רע"ם - 5, חד"ש-תע"ל – 5 ומפלגת העבודה זוכה ל-4 מנדטים. מרצ עדיין מתחת לאחוז החסימה עם 3.15%, ונמצאת במגמת ירידה עם ספירת המעטפות הכפולות - שהחלה במהלך הלילה.