ככל שעוברות השעות מתבהרות תוצאות האמת. ואם עד לפני פחות מיממה היה נדמה שהתחרות תהיה צמודה, נכון לספירה של 85% מתוצאות האמת, גוש נתניהו מקבל 65 מנדטים ומבטיח את הרוב בכנסת ה-25.

הליכוד אמנם הגדיל את כוחו ב-2 מנדטים, אבל את הפרחים יצטרך נתניהו לשלוח לחבריו לקואליציה החדשה – איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ' שיותר מהכפילו את כוחם. בבחירות הקודמות זכתה הציונות הדתית ל-6 מנדטים ובבחירות הללו השיגו תוצאה גבוהה במיוחד של 14 מנדטים.

כשבודקים את נתוני ההצבעה בערים שנחשבות באופן מסורתי למעוזי ליכוד – אפשר להבין את הכרוניקה של הניצחון בגוש הימין.

מחלקת הדאטה של N12 בדקה את ההצבעה ב-9 ערים שבהן אחוז ההצבעה לליכוד היה גבוה בבחירות הללו וגם בבחירות הקודמות.

 

 

 

יש מסר שנתניהו דחף באופן עקבי לאורך כל מערכת הבחירות – ההישארות של הליכודניקים בבית בבחירות הקודמות עלתה לו בשלטון וזה עלול לקרות שוב. המסר הזה כנראה חלחל כי בכל הערים שנבדקו ניתן לראות עלייה משמעותית באחוזי ההצבעה.

בדימונה עלייה של יותר מ-7% בשיעור האזרחים שיצאו להצביע, בבית שאן עלייה של כ-6%, בשדרות עלייה של כ-5% ובאופקים - עלייה של כמעט 8%. אז הליכודניקים יצאו להצביע יותר, אבל לא לליכוד.

מהנתונים עולה כי בכל הערים שנבדקו אחוז ההצבעה לליכוד לא עלה, בחלק מהערים הוא אפילו ירד במעט. מה שעוד אפשר לראות בבירור זה העלייה הדרמטית באחוז ההצבעה לציונות הדתית בערים הללו.

מפת תוצאות לפי יישובים

 

 

 

בדימונה למשל, ירידה של כ-4% בהצבעה לליכוד ועלייה של 10.5% בהצבעה לציונות הדתית ביחס לבחירות הקודמות. בעפולה, ירידה של פחות מ-1% בהצבעה לליכוד ועלייה של 8% בהצבעה לציונות הדתית. בשדרות אין כמעט שינוי באחוז ההצבעה לליכוד מהבחירות הקודמות ועלייה של 14% בהצבעה לציונות הדתית.