ראש האופוזיציה נתניהו הגיע היום (רביעי) לנאום בכנס "גלובס", בשונה מפוליטיקאים אחרים שהגיעו לריאיונות על הבמה. במהלך הנאום שלו, שעסק בכלכלה וברפורמות שקידם כשר אוצר, נשמעו צעקות שלא פסקו מהקהל וקטעו את הנאום שלו לכמה דקות.

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

נתניהו החל לפרוש את משנתו הכלכלית, אך בשלב מסוים הצעקות מהקהל הפריעו לו להמשיך בנאומו. בשלב זה יועצו טופז לוק עלה לבמה, והמיקרופון קלט שהוא לוחש באוזנו להזכיר את נושא הגז. נתניהו מיד פנה אל הקהל והגיב על הצעקות: "אותם חבר'ה שהתנגדו לגז, אתם רציתם להשאיר את הגז במים, עכשיו אתם מתהדרים בגז. תודה רבה לכם. את הגז הם רצו להשאיר במים". הקהל הגיב במחיאות כפיים.

"אם היינו הולכים לפי הדוקטרינות שלהם, מדינת ישראל הייתה נשארת מתחת ל-17 אלף דולר לנפש", הוסיף יו"ר הליכוד, והצעקות מהקהל נמשכו וקטעו שוב את נאומו. "זו השיטה של מרצ, לסתום פיות, לסגור ערוצים. עוד מעט תסגרו גם את גלובס", המשיך נתניהו. "אנחנו מצפצפים על הרעיון שלכם, אנחנו דוחים את זה. שיגידו שמאל, ימין, מעלה, מטה - אנחנו רוצים חופש דיבור ולא השתקת דיבור. פתיחת ערוצים ולא סגירת ערוצים".

בהמשך בשלב הריאיונות נתניהו נתן קרדיט לשר האוצר לשעבר יובל שטייניץ. "אמרתי לו 'אנחנו מוציאים את הגז מהמים', סיפר. "הייתי צריך להיאבק בכל הקואליציה הזאת שמפגינה פה שאמרה להשאיר את הגז במים. יש כאן מאות מיליארדי שקלים. מדינות שעשו את זה איבדו את הראש. הייתי צריך להילחם ועשינו את זה והעברנו את זה. הם לא מבינים, הם שבויים בתפיסות סוציאליסטיות, פרוגרסיביות".