האם משה בר סימן טוב בדרכו לחזור לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות? אריה דרעי שהוצע לו להיות גם שר ביטחון וגם שר אוצר, החליט לוותר על משרד האוצר לחצי קדנציה כדי לאפשר התקדמות בשיחות הקואליציוניות עם בצלאל סמוטריץ', שרצה את משרד האוצר. דרעי העדיף את משרד הבריאות שבשנים האחרונות היה מהמשרדים הפחות נחשבים והפחות מבוקשים, אחד התנאים של דרעי לכניסה לתפקיד שר הבריאות, היה הגדלת תקציב המשרד הבריאות באופן דרמטי, ועצמאות מוחלטת ללא שום נגיעה של אנשי האוצר.

לצורך גיבוש התכנית שתאפשר את כניסתו, הוא פנה למשה בר סימן טוב, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות וכיום המשנה למנכ"ל כלל, וביקש ממנו במהירות להכין תכנית לשיקום משרד הבריאות. הפנייה לבר סימן טוב נעשתה בשל היכרותו הן את משרד האוצר והן את משרד הבריאות, ונוכח כהונתו הקודמת כמנכ"ל משרד הבריאות.

בר סימן טוב הכין תכנית מפורטת שהוגשה לאנשי אגף התקציבים באוצר, שכותרתה עצמאות מוחלטת של שר הבריאות המיועד דרעי בכל הנוגע לניהול משרד עצמאי של משרד הבריאות והגדלת תקציבו. 

הבוקר (שישי) אנחנו מפרסמים את התייחסותו של בר סימן טוב לאפשרות שיחזור לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות, כפי ששמעו אותה ממנו גורמים בסביבתו. בר סימן טוב הבהיר כי מבחינתו שום דבר עדיין לא סופי והציב תנאים לקבל מחדש את התפקיד: אם הדברים יסתדרו ברמת תקציב מסודר ויכולת לעבוד. הוא הסביר כי יטה לקחת את התפקיד כדי לשפר את המערכת, אך הדגיש שלא קיבל החלטה סופית.