"העם זקוק לממשלת אחדות רחבה": ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט התייחס היום (חמישי) לפני ישיבת הממשלה לבחירות המתקרבות - וקרא להקמת ממשלת אחדות רחבה, שמתבססת על המפלגות הגדולות מימין ומשמאל. "זה הדבר הנכון למדינה – אסור שבבחירות האלו יהיו מפסידים", אמר וסירב להגיד אם הוא מתכוון לתמוך באיילת שקד.

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

"אנחנו נכנסים לישורת האחרונה של הבחירות לכנסת ה-25, מטבע הדברים בימים האחרונים יש התלהטות", אמר. "אני קורא לכל ראשי מהמפלגות לשמור על גבולות גזרה, על קור רוח ועל שיח מכבד ככל האפשר".

עוד אמר כי "יום אחרי הבחירות, הדבר הנכון למדינת ישראל יהיה להקים ממשלת אחדות רחבה, שמתבססת על המפלגות הגדולות ביותר מימין ומשמאל - ואז להכניס את כל המפלגות שמכירות ישראל יהודית ודמוקרטית. אסור שבבחירות האלה יהיו מפסידים, כל העם יכול לנצח. זקוקים לממשלת אחדות רחבה".

לפני שבוע, השרה שקד התראיינה למהדורה המרכזית וסיפרה על אכזבתה מבנט. "מבחינה פוליטית הדרכים שלנו נפרדו. הממשלה הזו באמת השפיעה על בנט", אמרה. "הוא אמר לא מזמן שהוא נכנס לממשלה אדם אחד ויצא אדם שונה, ואני נכנסתי לממשלה אדם אחד ויצאתי אותו בן אדם. אז האמת שמבחינה פוליטית הדרכים שלנו נפרדו. בנט, בסיטואציה שנוצרה, הממשלה הזו באמת השפיעה עליו, הוא לא מסתיר את זה, הוא מדבר על זה גם איתי, עם אנשים. הוא אומר: 'אני היום מסתכל... באמת מסתכל על הדברים, על סדרי העדיפויות אני מסתכל אחרת'".

עוד אמרה שקד: "זה יותר מורכב מכועסת, אני כועסת על הרבה דברים. הייתה לנו שיחה לא פשוטה, אני חושבת שזה היה 8 חודשים לתוך הממשלה, במהלך הממשלה עצמה. אני זוכרת שאמרתי לו, אני נלחמתי כל הזמן, כל הזמן, קרב שוחות על מה שחשוב לימין ולציונות הדתית והמשכתי לייצג את הציבור שלי ונלחמתי. אמרתי לו: 'תקשיב, אני מרגישה שהדברים האלה כבר פחות חשובים לך', הוא אמר לי: 'נכון, אני כבר מתעסק בדברים אחרים, דברים של כלל עם ישראל' ב... אתה יודע, בטרמינולוגיה אחרת. כשלהרבה אנשים הסמל של הדבר הזה הוא היה 'נאום הגדה המערבית' שלו".