לאחר הפיצול בעת הגשת הרשימות, יו"ר הרשימה המשותפת (חד"ש-תע"ל) חה"כ איימן עודה, התראיין הבוקר (ראשון) לאמיר בר שלום בגלצ וטען כי בכלל לא בטוח שרשימתו תמליץ על יאיר לפיד או על בני גנץ לראשות הממשלה.

הפיצול ברשימה המשותפת: סיקור N12

"אין ספק שלא רוצים לראות את בן גביר וסמוטריץ' בשלטון, אבל זה לא אומר שאנחנו נמליץ על לפיד או גנץ", אמר עודה. "מספיק שנעלה את אחוז ההצבעה בקרב אזרחי ישראל הערבים, ואז לא בן גביר, לא סמוטריץ' ולא אחרים יהיו בשלטון. לגבי לפיד וגנץ זה סיפור אחר לגמרי, עם הגישה הנוכחית שלהם – הם לא יקבלו המלצה".

בריאיון התייחס עודה לפרידה מבל"ד שבחרה לרוץ לבד, ולא יחד עם חד"ש ותע"ל: "אני מאחל לבל"ד הצלחה. היה בינינו ויכוח, הם חזרו בהם מההסכם ולא הסכימו לרוטציה עם תע"ל על אף שתע"ל היא שוויתרה. אני חושב שמה שמנע איחוד אלה סכסוכים פנימיים בתוך המפלגה שלהם".

יו"ר בל"ד לשעבר ומועמד המפלגה לכנסת, ‎מטאנס שחאדה, האשים בגלצ את עודה וטיבי בביטול השותפות, וטען לתרגיל שלהם עם לפיד: "כנראה התקבלה אצלם החלטה להתנער מההסכם הפוליטי שהתגבש. תופתעו כמה תומכים חזרו לבל"ד ואיזו רמת כעס יש על התרגיל שעשו לנו עודה ולפיד. אנחנו רצים עד הסוף ועוברים את אחוז החסימה".

 

 

 

בעקבות הפיצול במפלגות הערביות, השר מאיר כהן מיש עתיד התראיין לרדיו נאס וטען כי "לפיד לא קשור לפיצול במשותפת". לדברי השר כהן, "לא נבקש את ההמלצה שלהם בפני הנשיא, ולא עוסקים בפסילה של בל"ד".

דבריהם של כהן ועודה הבוקר הגיעו על רקע הפיצול ברשימה המשותפת והטענות של יו"ר בל"ד ואחרים לתיאום בין חד"ש ותע"ל ובין יש עתיד. בריאיון ל"שישי בחמש" עם גדעון אוקו, טען יו"ר בל"ד סמי אבו שחאדה כי "הייתה החלטה ביחד עם לפיד לחסל את בל"ד".

 

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

 

מנגד, בריאיון ראשון לאחר פירוק המשותפת, טען עודה ב"שישי בחמש" כי הוא "לא שולל שיתוף פעולה עם לפיד וגנץ". לדבריו, למרות הסקרים במציגים אחוז הצבעה נמוך בחברה הערבית, הוא מאמין שהציבור יתגייס ברגע האמת כדי "למנוע מבן גביר ומסמוטריץ' להיות שרים".

בנוסף לדבריו של עודה, כפי שדיווחנו ב"אולפן שישי" גורם בכיר בחד"ש-תע"ל אמר ל-N12 כי "ההאשמות על תיאום עם לפיד הן שקריות". לאחר שבבל"ד תקפו את עודה וטיבי כי "הלכו מאחורי הגב והחליטו יחד עם לפיד לחסל", ברשימתם של טיבי ועודה הגיבו: "האשמות מופרכות, לא מתאמים עם גורמים חיצוניים".