לרוץ לבד? "רעיון מצוין": יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר אמר היום (ראשון) ל"חמש עם רפי רשף" כי הוא לא אהב את הדברים שאמר עליו בצלאל סמוטריץ' בריאיון למגזין N12: "לא ראוי לדבר בצורה כזאת". על המחלוקת ביניהם הוסיף: "אני לא מאמין שהצד השני רוצה בחיבור הזה – לבד אני יכול להביא 7 מנדטים". עוד אמר בן גביר כי "אני מוכן לוותר על ראשות הרשימה, אבל לא על האופי שלה".

"לא אהבתי, אנחנו באמצע מו"מ ולא ראוי לדבר בצורה כזאת", אמר בן גביר בתגובה על דבריו של סמוטריץ'. "יכול להיות שעוברות לו מחשבות בראש על להיפרד ממני". הוא נשאל אם הוא מתכוון לרוץ לבד והשיב: "רעיון מצוין, הרבה אמרו לי את זה. הבעיה שבסוף הימין צריך לנצח. הציונות הדתית שלי זה הפריפריה והדודים המסורתיים שלי".

בצלאל סמוטריץ' (צילום: AP)
בצלאל סמוטריץ', ארכיון | צילום: AP

הוא הוסיף כי "אני מקווה שאחרי השנה שעשיתי ואחרי ההצלחה הגדולה, אנשים יראו את זה אבל לא אחכה לרגע האחרון. אני רוצה חיבור, אבל אם אני הולך לבד, אני לוקח הרבה מנדטים. אם אני רץ לבד, אני יכול להביא בין 6-7 מנדטים. בכל הסקרים אם אני מוביל את הרשימה, הרשימה גדולה יותר אבל אני מוכן לוותר על זה – אבל על אופי הרשימה אני כבר לא מוכן לוותר".

"מאוד קשה לשתות אותנו היום, הרבה דברים קרו בשנה האחרונה", טען. "זאת קריאה אמיתית והמחלוקת אמיתית, הצד השני לא מגיע לנהל משא ומתן – אני אעשה הכול כדי לעשות את החיבור הזה. אבל אני חייב להגיד שככל שהזמן מתקדם, אני לא מאמין שהצד השני רוצה בחיבור הזה".

איתמר בן גביר (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
איתמר בן גביר | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בתוך כך, סמוטריץ' אמר בריאיון למגזין N12: "זה יקרה מתי שנחשוב שזה נכון ומתי שנצליח להגיע להסכמות. מי עומד עם סטופר? יש לך איזה שעון חול שהולך להיגמר?". בצל המגעים עם בן גביר, שהתחדשו השבוע, הוא אומר כי "אנחנו ביחד ונמשיך ביחד, זאת האחריות שלנו למחנה. אחרי יותר מדי פעמים שהימין זרק קולות לפח, התאחדנו. יש באופן טבעי משא ומתן שצריך להתנהל ואני לא חושב שיש מה למהר. צריך לקרוא את המפה ואני לא רואה שום יתרון בלקבע את עצמך כאן ועכשיו כשהמפה עוד רחוקה מלהתבהר".

"איתמר ואני לא מסכימים על כל דבר וזה בסדר, אבל צריך להיזהר מלזרוק קולות מתחת לאחוז החסימה", הוא חידד. "איתמר זרק לא פעם ולא פעמיים קולות, והימין החדש זרקו קולות ואנחנו בתוך הטרללת של השנים האחרונות רק בגלל הרפתקאות כאלה של הימין החדש ושל פייגלין ובן גביר. אז גילינו אחריות ונמשיך לגלות אחריות ונלך ביחד כי זה מה שנכון". בן גביר עצמו צייץ זמן קצר לאחר פרסום הריאיון עקיצה נגד סמוטריץ': "בצלאל יקירי, ככה אתה עושה אחדות?".