מבנט לח"כ פורש - ולליכוד: חבר הכנסת לשעבר עמיחי שיקלי קיבל השבוע שריון במקום ה-14 בליכוד, וצפוי לחזור לכנסת אחרי הבחירות. בריאיון ראשון אחרי השיריון קרא הערב (שבת) שיקלי ב"פגוש את העיתונות" לאיילת שקד לפרוש מהמרוץ: "אם המחנה הלאומי באמת חשוב לה, שתשים את המפתחות. היא עדיין בממשלת שמאל".

שיקלי הכחיש בריאיון את השמועות על כך שסיכם על הצטרפות לליכוד כבר לפני יותר משנה, כשמרד בבנט ופרסם מכתב נגד ממשלתו. "השריון לא נסגר לפני שנה כשפרסמתי את המכתב, זה נסגר לפני שבועות ספורים - כשפרסמתי את המכתב נגד בנט יצאתי לדרך לא זרועה, דיברו על ממשלה שתחזיק ארבע שנים".

"אני ימים ספורים בליכוד אבל מאוד גאה להיות בתנועה שממשיכה את דרך ז'בוטינסקי - תנועה עממית ורחבה שפונה לכל שכבות האוכלוסיה", הוסיף. כשנשאל על בן גביר השיב: "מי שמנרמל את איימן עודה שקורא לשוטרים ערבים לזרוק את נשקם ולהניף את דגלי פלסטין בישראל - זה בסופו של דבר השותף של לפיד שבלעדיו אין לו ממשלה בשום צורה".

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

במהלך הריאיון נשאל על אמירות העבר האופטימיות לגבי מנסור עבאס ורע"ם והשיב: "בחברה הערבית יש זרם שרוצה להשתלב. מאוד קשות לי האמירות של עודה ואבו שחאדה, אמירות לא לגיטימיות, וכששמענו את עבאס בשומר החומות זה היה מרענן. לרגע הייתה תקווה שיש משהו אחר, התקווה הזו התבדתה".

כשנשאל על הביקורות שהשמיע בעבר על נתניהו והתמיכה בבנט, השיב: "כשיש מפלגות ימין שמתחרות על אותן בוחרים נאמרים גם דברים כאלה. אני האמנתי אז לבנט - המפלגה הזו איבדה את המצפן שלה. בנט עשה הכול רק למטרה אחת - להיות ראש ממשלה". עוד הבהיר כי ציוץ התמיכה שלו בממשלת בנט הוכתב על ידי מתן סידי, דוברו של בנט.

לגבי הקולות הקיצוניים בגוש נתניהו, אמר: "אני לא מתכוון להיות הסנגור של מפלגת נעם, יש לי איתם מחלוקות עמוקות אבל אני סובלני ומכיל גם את השוליים האלה וזה עדיף על לאמץ תנועות פלסטיניות לאומניות קיצוניות. יש אתגר גם בנושא הכלכלי בימין, אבל רוב הצמרת של תנועת הליכוד תומכת חד וחלק בכלכלת שוק חופשי ואין בן אדם שמזוהה עם זה יותר מנתניהו".

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12: