3 ימים לבחירות: לאחר שבסקר האחרון של מנו גבע שפורסם אמש בחדשות 12, יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ ירד ל-11 מנדטים - הוא הגיע הערב (שבת) לריאיון בתוכנית "פגוש את העיתונות". "אם נפסיד יהיו פה אנשים שיבעירו את המזרח התיכון", הזהיר. "אני לא אשב עם הקיצוניים, אני מסתכל על הצרכים של ישראל". 

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

הוא התייחס לביקור שהוא קיים בטורקיה ואמר כי, אני חושב שהיה ביקור מאוד חשוב. אפרופו הביקור - החיים במזרח התיכון מאוד דינמיים. בעיניי יש בעיה חמורה, אתגר חמור שצריך לפצח. מכבד כל פתק שמישהו שם בקלפי".

בני גנץ עם שר ההגנה הטורקי חולוסי אקאר ונשיא טורקי (צילום: לשכת העיתונות הטורקית)
בני גנץ עם שר ההגנה הטורקי חולוסי אקאר ונשיא טורקיה רג'פ ארדואן | צילום: לשכת העיתונות הטורקית

יו"ר המחנה הממלכתי התייחס לאפשרות שנתניהו יקים ממשלה ותקף: "אני בסופו של דבר העמדתי את עצמי לרשותה של מדינת ישראל ונתניהו הפר את ההסכם ואני לא אלך איתו. הלכתי איתו ועם בנט ועם לפיד - אני מתכוון להקים ממשלת אחדות רחבה-ממלכתית", הוא הבטיח. "תבחרו - או שתצביעו למחנה הממלכתי או שבחרתם בנתניהו. הדיון הוא באמת במציאות שנוצרה במדינה איננו על המפלגה הגדולה אלא על המפלגה שיכולה, ככל שהלגיטימיות הציבורית שלה יותר גדולה".

"אם נתניהו ובן גביר יעלו לשלטון הם יתנו חנינה ליגאל עמיר", טען גנץ. "מה שיקרה עם בן גביר הוא שנתניהו ייתן לו את משרד המשפטים או להיות שר הביטחון, זה לא מי שצועק את דעתו האידיאולוגית. שמעתי שהוא ימנה קצינים עם כיפה. באוזניי שמעתי: 'אמנה אנשים עם כיפה כדי לחזק את האמונה'".

בנימין נתניהו ובני גנץ (עיבוד: POOL)
"נתניהו ובן גביר יעלו לשלטון הם יתנו חנינה ליגאל עמיר". גנץ | עיבוד: POOL

בצל המצב של איילת שקד בסקרים, ציין גנץ: "שקד: אנשים שמאמינים בדעות שלה יכולים למצוא בית במחנה הממלכתי". עוד הוא התייחס לנושא הגרעין האיראני ואמר: "משארה""ב יצאה מההסכם כשנכנסתי למשרד הביטחון התחלנו את התהליכים. נתניהו לא עסק בעניין הזה,מה שכן דאג לעשות - לשקר".

 

 

 

גנץ דיבר על היחסים עם לפיד באופטימיות: "אני עובד עם לפיד מצוין, אני חושב שהוא פועל בהקשבה ובאחריות. אבל אני אומר לך שהאג'נדה של ישראל בביטחון החוץ והפנים - כדי לארגן מדינת מאוחדת וחזקה או ממשלה רדיקלית שתמחוק את כל הדברים האלה, ממש סכנה למדינת ישראל".

בחירות 2022 - הזירה הפוליטית