בזמן שהמפלגות נכנסות לחודש האחרון של קמפיין הבחירות, יו"ר ש"ס אריה דרעי הצהיר הערב (שבת) בריאיון ל"פגוש את העיתונות" כי הוא יפעל נגד מערכת המשפט אם ייפסל לכהן כשר בממשלה הבאה. "החוק בישראל אומר שאני יכול לכהן כשר - העליון צריך לשפוט לפי החוק", הוא אמר והעריך כי גוש נתניהו ישיג לפחות 61 מנדטים. לאחר הריאיון שר המשפטים גדעון סער תקף: "על הפרק לא תיקון מערכת המשפט, אלא החרבתה"

"אני אומר בע"ה נביא 61 לפחות. לא רוצה לדבר תיאורטית. אני נמצא באמצע המערכה", טען דרעי. "עובדים מאוד קשה. גוש הימין מאוד מלוכד ומהודק, שום קול לא הולך לאיבוד. אסור להיות אדישים". עוד הוא הוסיף: "אם אריה דרעי, בנימין נתניהו, סמוטריץ' ובן גביר יקימו את הממשלה הבאה תהיה פסקת ההתגברות ויבוטל מבחן הסבירות". 

אבל אתם באופוזיציה כבר שנה ושלושה חודשים.

"יש שתי אפשרויות, ממשלה שאני מאמין בה בראשותו של נתניהו, האיש המתאים לכך והאיש שמקבל את מרב הקולות, או ממשלה בראשות לפיד אחרי התרגיל עם בל"ד, שהכשירו את המשותפת".

בנימין נתניהו ואריה דרעי בכנסת (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
"אם אריה דרעי, נתניהו, סמוטריץ' ובן גביר יקימו את הממשלה הבאה - תהיה פסקת ההתגברות" | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גפני וגולדקנופף זו סתם פליטת פה?

"אני יודע מה שהם אומרים לי. אני גם קורא את העיתונים שלהם. שם חד משמעית הם אומרים במאמרי המערכת, יש גוש ימין, אנחנו בגוש הימין, הולכים יחד בברית אחת, נקים ממשלה ביחד".

"אני אומר דבר אחד, לפני כיפור בכנות, באחריות - אני לא השתניתי", הדגיש דרעי. "אותו פטריוט, ממלכתי שבכל חיי בקבינט ראיתי דבר אחד, טובת ישראל. ומאותה הסיבה של הממלכתיות אני תומך בנתניהו כראש ממשלה. ישבתי איתו בקבינט המון שנים במצבים מאוד קשים, והוא היה הכי אחראי מכולם, והקיצוניים שהיו בקבינט נמצאים עכשיו בממשלת השמאל. בנט וכל אלה שלא נתנו לנתניהו לזוז ימינה ושמאלה", הוא הוסיף.

אתה הולך להכשיר את בן גביר שמעלה המונים להר הבית, שזה בכלל נגד האמונה שלך ואתה יודע כמה זה מסוכן.

"עם כל הכבוד, כשהאלטרנטיבה זו ממשלה בראשות לפיד עם מרצ, העבודה, ואחרים שעשו כל מה שעשו בשנה האחרונה כדי לפגוע בזהות היהודית של המדינה, בשבת, בגיור, בכשרות, בכל נושא שקשור ליהדות ובעולם התורה, אני מעדיף עם כל הכבוד. יש לי חילוקי דעות עם בן גביר, מבטיח שנדע לפעול יחד. מה שרואים בכיסא משם, רואים את זה אחרת. יש אחריות, רואים את הדברים".

אריה דרעי (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
דרעי: "יש לי חילוקי דעות עם בן גביר, מבטיח שנדע לפעול יחד" | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כשיו"ר ש"ס התייחס ל'גזרות' של הממשלה על הציבור החרדי, הוא תקף את ההתנהלות של ליברמן: "זו הפתעה שליברמן פתאום חסיד של איכות הסביבה ושל ההשמנה. הגזרות הללו של המס החד"פ והשתייה הממותקת, אני כבר שלושים שנה במשחק הפוליטי ואין שנה שבה הפקידים באוצר לא הביאו את זה וזרקו את זה".