ראש הממשלה יאיר לפיד הגיע היום (שלישי) לנצרת במטרה לעודד את החברה הערבית לצאת ולהצביע ביום הבחירות. עם זאת, עשרות תושבי המקום הפגינו נגדו וכינו את הביקור "קרקס בחירות": "לפיד הוא פושע מלחמה". לפיד נפגש במקום עם 14 ראשי רשויות שזעמו כי הם "לא מקבלים תקציבים", רה"מ השיב: "עושים הכול כדי להחזיר את הביטחון ליישובים הערביים".

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

במהלך הפגישה, ראש מועצת דבוריה זוהיר יוספיה תקף ואמר "אנחנו לא מתוקצבים, לא מקבלים תקציבים בהחלטות ממשלה. אנחנו במצב מאוד קשה. לא מבין למה 120 ערבים נרצחו מתחילת השנה  - למה המשטרה אינה חוקרת ולא משותפת פעולה?. אני מאחל לך הצלחה שנדבר על המצוקה שלנו שיהיה לך קואליציה". עוד אמר כי "מחפשים תנופה כלכלית ותיירות אני מתכנן אסור תעסוקה מזה ארבע שנים ,זכותנו להתקיים השכנים היהודים קונים אצלנו הכול".

ח'אלד חוג'יראת ראש מועצת ביר אל-מכסור הוסיף: "ברגע שיש מתקפה על מדינת ישראל, המדינה תוקפת ,אז המדינה חייבת לטפל בפשיעה ולטפל במלחמה. יש כוח ויש למשטרת ישראל יכולת וזה הדבר שצריך לטפל בו". ראש מועצת כאבול הוסיף: "נצא להצביע כדי להשפיע".

הפגנה, לפיד, נצרת, ביקור (צילום: n12)
תושבי נצרת מפגינים נגד ביקור לפיד | צילום: n12

 

רה"מ לפיד אמר בפתח דבריו במפגש עם ראשי רשויות ערביות כי "כולנו כחברה אשמים ברצח וליד שהאב בג'סר א-זרקא, אבל אנחנו עושים הכול כדי להחזיר את הביטחון ליישובים הערביים ורצים שכל האזרחים יחושו ביטחון". לפיד קיבל צלחת הוקרה מראש העיר נצרת עלי סאלם ועקץ את נתניהו כשאמר: "אני צריך להביא את זה לאישור ועדת המתנות".