לפני שבועיים, רגע לפני הפריימריז שיקבעו את גורלם הפוליטי, התכנסו כמעט כל חברי הכנסת מצמרת הליכוד לכנס מיוחד. זה לא היה כנס של התנועה, גם לא של מנהיג התנועה בנימין נתניהו, אלא של מועמד אלמוני למדי – חנוך מיליביצקי, שעד לפני חודשיים היה בכלל סגן ראש עיריית פתח תקווה מטעם סיעת יש עתיד. השבוע הוא ניצח בקלות בקרב על מחוז דן וכבש את המקום ה-26 ברשימת הליכוד, כיסא בטוח בכנסת. בתחקיר שפרסמנו הערב (שבת) ב"חדשות סוף השבוע" סיפרה א', חברה לשעבר בתנועה, שמילביצקי הוא זה שתדרך אותה לתת עדות שקר בנוגע לפגיעה מינית שחוותה מהרב לייטמן: "הציעו לי כסף".

אז איך אדם אלמוני שרק הרגע עזב מפלגה יריבה זכה לתמיכה עצומה של האנשים הכי פופולריים בליכוד? זה כנראה קשור לכובע אחר שלו, בכיר בקהילת "קבלה לעם". הם מכונים הקבליסטים, מגיעים עם אלפי מתפקדים ונוכחות חזקה בשטח. "אנחנו קבוצה של איזה 7,000 מתפקדים, שנקראת 'איחוד העם' בתוך ליכוד", תועדו פעילים במצלמה נסתרת.

מקום 26 בליכוד
הרב לייטמן

"אני אישית בעצמי פקדתי 70 אנשים", סיפר בוקה, בעבר חבר בקהילה "קבלה לעם". "אף מועמד לא יכול להרשות לעצמו להשכיר כל כך הרבה אנשים. הייתי קרוב לעשרים שנה בארגון. הייתי ראש צוות אבטחה של מיכאל לייטמן, עוזר אישי, ספר, מלווה אותו לכל מיני כנסים בחו"ל, גם בארץ - לפעמים הייתי ישן איתו באותו חדר"

לייטמן מעביר שיעורים רוחניים מדי יום ומכונה "רב" על ידי המאמינים הרבים, יהודים ושאינם יהודים. "הוא סוג של חצי אלוקים כזה בשבילם", סיפר בוקה. "נותנים לך פתרון לכל הבעיות שיש לך בחיים - זוגיות, עבודה וכו'. כל בן-אדם שמגיע להתחתן, הוא נכנס אליו ומבקש ממנו אישור, גם כן אם אתה מתגרש. נניח אם יש לך איזושהי מחלה, אתה מגיע אליו, אז הוא נותן לך איזשהו ניילון, איזו שקית עם סוכריות, סוג של תרופה".

בשנים האחרונות במסגרת תביעת דיבה שמנהלת קבלה לעם בבית משפט השלום בפתח תקווה, נגבתה עדות מט', חברת קהילה בעבר. ט' העידה כי חברה נוספת בקבלה לעם, א', התוודתה בפניה כי המנהיג לייטמן ניצל את מעמדו הרוחני וקיים איתה יחסי מין תוך הבטחה שאלה יקרבו אותה לבורא. "מדובר בגבר מבוגר שגדול ממני ב-40 שנה", סיפרה א'. "הוא בנה יחסים אינדיבידואליים עם כל אישה כדי להגיע להארה רוחנית".

חנוך מילביצקי, נבחר לרשימת הליכוד לכנסת (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
חנוך מילביצקי, נבחר לרשימת הליכוד לכנסת | צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

עוד אמרה כי "אני נכנסת לחדר קטן עם מיטה, הוא מנסה להוביל אותי לקיים יחסי מין והוא אומר: 'בואי, תתפשטי'. אני התנגדתי ואמרתי 'לא'. אז הוא אמר 'אם אני הרב שלך, אם את אוהבת אותי, את תעשי את זה בשבילי'. הוא שולט במוח שלך, בנפש שלך, בתודעה שלך - כך שאת לא יכולה לסרב לו. אז כן, אני פחדתי, פחדתי לסרב. זה לחלוטין אונס".

בקהילה מצליחים לשכנע את א' להגיע לארץ ולתת עדות שסותרת את הטענות החמורות מאוד של חברתה, ט'. "פשוט ציוו עליי לטוס: 'בואי, את חייבת לטוס'", אמרה והוסיפה: "הם הציעו לי כסף כדי שאשקר". בוקה הסביר: "הטיסו אותה לארץ יחד עם עורך דין אחר ועשו לה אימון - איך היא צריכה לדבר בבית המשפט, איך לשקר שהיא לא שכבה עם לייטמן".

בוקה שמע את הדברים מא' בזמן אמת, מאז כבר עזבה את הקהילה. היא טוענת שקיבלה כסף במזומן מחבר בקהילה, כדי שתגיע לארץ להעיד עדות שקר ושחבר קהילה אחר, בקרוב חבר הכנסת, מילביצקי, שמשמש גם כיועץ המשפטי של קבלה לעם, תדרך אותה על העדות השקרית לטענתה. עם זאת, א' גם הצהירה בזמנו כי קיבלה הצעה כספית שלא להגיע להעיד מטעם הצד השני במפשט.

"חנוך מילביצקי הוא בן-אדם לא נעים", סיפרה א'. "יש לו אסטרטגיה מסוימת ביחס לנשים. בין היתר, שימוש בהפחדה והפעלת לחץ כדי להשיג את מטרותיו".

א׳, שהייתה בעבר ב"קבלה לעם" עם חנוך מילביצקי (צילום: חדשות 12)
א׳, שהייתה בעבר ב"קבלה לעם", וסיפרה שמילביצקי תדרך אותה | צילום: חדשות 12

"חנוך, הוא מוביל את כל המהלך, הוא מתקשר איתה - איך השופט ישאל שאלות ומה את צריכה לענות ובאיזו צורה", הוסיף בוקה. "חנוך יודע שהיא משקרת, בגלל זה הם שילמו לה כסף. שילמו לה 20 אלף דולר - פעם ראשונה עשר אלף דולר ופעם שנייה עוד עשר אלף דולר, אחרי שהיא הופיעה בבית משפט וחזרה למוסקבה".

בעיתון דה מרקר פורסם כי מילביצקי ניהל מסע הכפשה נגד אישה נוספת, שטענה שנפגעה מינית על ידי בכיר בקהילה וכן נגד אישה שהוכתה על ידי חבר אחר בקבלה לעם. בתחקיר חשפנו כי לשכת עורכי הדין מנהלת בימים אלה נגד מילביצקי הליך משמעתי לאחר ששתי נשים שהחתים על תצהירים לטובת קבלה לעם באותה תביעת דיבה טענו שהדבר נעשה מבלי שבכלל פגש אותן, ושבתצהיר נכתבו בשמן טענות שכלל לא אמרו.

מחנוך מילביצקי נמסר בתגובה: "מילביצקי התפקד לליכוד לפני כעשור, ומאז הוא חבר המפלגה. הריצה המשותפת של רשימת 'ביחד' בהובלתו עם יש עתיד הייתה אד הוק לבחירות המקומיות בפתח תקווה ובאישור הליכוד. באשר לטענות נגד מיכאל לייטמן, טענה ט' אינה נכונה מאשר ובבית המשפט היא חזרה בה. כמו כן, א' הכחישה בתצהירים מפורטים את ההאשמות כלפיו בשני מועדים שונים בפער של חצי שנה. הטענות הנוספות שלכם בעניין ההליך והתנהלותו של מילביצקי לא עלו מעולם במסגרת ההליך המשפטי. התלונה שהוגשה נגד מילביצקי בלשכת עורכי הדין שקרית ומופרכת, ואנו בטוחים שתנותב למקום הראוי לה – פח האשפה".

מעמותת "קבלה לעם" נמסר בתגובה: "לעומתה אין צביון פוליטי והיא אינה עוסקת בפוליטיקה, אלא פועלת להפצת חכמת הקבלה והנגשתה לכל דורש. במסגרת ההליך המשפטי שמנהלת 'קבלה לעם' העידו כ-60 עדים ואף אחד לא העלה את הטענות שהצגתם".