יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ממשיך להאשים את יו"ר הליכוד בנימין נתניהו כי הוא זה שמפעיל את יוסי כמיסה, והבוקר (ראשון) החריף את הטון נגד ראש האופוזיציה - עם השוואה מקוממת. "זה מאוד מאפיין את שיטות נתניהו - שיטות בדיוק כמו שיטות של גבלס וסטלין". לפיד גינה: "את השואה צריך להשאיר מחוץ לשיח. כל התבטאות שמשווה או משתמעת כך רק פוגעת בזכרון השואה ובלכידות החברתית שלנו". בתגובה על הביקורת החריפה על דבריו, ליברמן מסר: "מקורבי נתניהו כינו שוטרים 'גסטפו', שלא יטיפו לי מוסר".

סיקור N12 בנושא:

זמן קצר לפני כניסתו לישיבת הממשלה, ליברמן התייחס לשאלות עיתונאים על ההאשמות שהפנה מקורבו לשעבר, יוסי כמיסה, נגדו: "מדובר בעלילת דם. זה מאוד מאפיין את שיטות נתניהו, בן אדם נזכר 'במרכאות' באירועים שקרו לפני 20 שנה, ומפרסם אותם חודשיים לפני בחירות. זה מאוד מאפיין את שיטות נתניהו - שיטות בדיוק כמו של גבלס וסטלין. זה להטיל אשמות הכי חריפות, הכי אבסורדיות - לחזור על זה מיליון פעמים עד שאנשים מתרגלים לאותו אבסורד".

בנימין נתניהו אביגדור ליברמן (עיבוד:  הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש/90 )
בנימין נתניהו אביגדור ליברמן | עיבוד: הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש/90

בליכוד מיהרו להגיב לדבריו של ליברמן - והאשימו אותו בביזוי השואה: "המסית הלאומי, דון ליברמן, בפאניקה חסרת מעצורים. דבריו השקריים והמקוממים הם ביזוי השואה. אנו דורשים מראשי השמאל לפיד וגנץ לגנות מיד את ההתבטאות המזעזעת הזאת".

ראש המפלגה הראשון שגינה היה בצלאל סמוטריץ': "איווט ליברמן הוא הפוליטיקאי המסוכן ביותר בישראל. עכשיו הוא גם מבזה את זכר השואה. הציבור הישראלי חייב לסלק אותו כדי להפוך את ישראל למקום טוב יותר", תקף יו"ר הציונות הדתית.

כשעה לאחר מכן, גם יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ גינה את ההתבטאות הקשה של ליברמן: "מוקיע את דבריו ואת ההשוואה הבלתי מתקבלת על הדעת למי שביצעו את הזוועות הקשות ביותר בתולדות האנושות. גם במערכת בחירות קשה מול מי שמבקש לפגוע בממלכתיות ובמערכת המשפט, יש לשים גבולות".

יו"ר ש"ס אריה דרעי תקף את ליברמן: "עבר את כל הקווים האדומים. להשוות את נתניהו לגבלס ולסטלין, זה ביזוי זכר השואה וביזוי קורבנות השואה. בושה וחרפה, כלימה של ממש לפוליטיקאים שלא יגנו בחומרה את ליברמן ויוקיעו אותו על הקללות המזעזעות שלו. יש גבול שאסור לעבור, ליברמן חצה אותו ברגל גסה".

איילת שקד הצטרפה לרשימת המגנים וצייצה: "גם אחרי חמש מערכות בחירות מתישות ומלוכלכות, אסור להשוות אף אדם לגדולי צוררינו. אין לזה מקום בפוליטיקה הישראלית".

אחרי הביקורת הרבה, שר האוצר ליברמן מסר כי הוא לא התכוון לפגוע בזכר השואה. "אין חדש תחת השמש, נתניהו אמנם שכח כי האנשים הקרובים אליו ביותר בחרו בקריאה לאנשי משטרת ישראל 'הגסטפו' אך עדיין זוכר טוב מאוד כיצד להשתמש בשיטות תעמולה בשביל לפגוע בי ובישראל ביתנו", כתב השר. "עם זאת לא הייתה לי כל מטרה לפגוע באף אדם ובטח לא בעניין הקרוב לליבי - השואה ומלחמת העולם השניה, שמשפחתי היא חלק מקורבונתיה".

הוא הוסיף כי "אף אחד לא יטיף לי מוסר והעשייה שלי מדברת בעד עצמה - כפי שהתחלנו בשנה האחרונה לשדרג משמעותית את רווחתם של ניצולי השואה באמצעות הגדלת המענק השנתי שלהם, כך למרות ניסיונותיה החוזרים ונשנים של מכונת הרעל לפגוע בשגרת יומינו, נמשיך לפעול גם בהמשך".

אמש, בריאיון ל"פגוש את העיתונות", ליברמן הכחיש את ההאשמות נגדו - ושוב הפנה את האצבע המאשימה לנתניהו: "יוסי כמיסה הוא לא חשוב, אלא בנימין נתניהו. הוא מבין שמה מפריד בינו לבין השלטון זה אני. האיש בנה מכונת רעל, מכונת ציאניד - והוא מרעיל את כל המערכת הפוליטית ואת כל האווירה הציבורית במדינת ישראל. אתמול ראיתי 10 אלף בוטים מתנפלים על עמוד האינסטגרם שלי. אנחנו מנסים להתחקות אחריהם ולבדוק מי שילם להם, ויוסי כמיסה הוא רק בורג קטן במכונה".

כזכור, לפני כשבוע נאם ליברמן בכנס ועידת המשפט ה-11 של לשכת עורכי הדין - שם הפנה את האצבע המאשימה כלפי נתניהו כמי שעומד מאחורי האשמותיו של יוסי כמיסה, פעיל לשעבר בישראל ביתנו שטען כי הוצע לו על ידי ליברמן 100 אלף דולר על מנת לרצוח ניצב במשטרה: "זה שיטות נתניהו קלאסיות. כל הקבוצות בתוך הליכוד קיבלו הנחיה ללכת על ליברמן בכל הכוח. נתניהו מבין שמה שמפריד בינו לבין השלטון זה אביגדור ליברמן".

אביגדור ליברמן ויוסי כמיסה (צילום: AP / FLASH 90, פלאש 90)
אביגדור ליברמן ויוסי כמיסה | צילום: AP / FLASH 90, פלאש 90

יום לפני כן, ליברמן כינה את נתניהו "חלאת המין האנושי" ושוב - טען כי נתניהו עומד מאחורי האשמתו של מקורבו לשעבר יוסי כמיסה. "הוא המציא עד עכשיו סיפורים על גדעון סער. האיש פשוט חלאת המין האנושי, אין לו קווים אדומים". בליכוד השיבו אש: "נקווה שהוא לא יציע לאף אחד 100 אלף דולר כדי לחסל את נתניהו".