20 שעות אחרי כניסת הפסקת האש לתוקף, סקר של מכון מדגם בראשות מנו גבע בשיתוף איי-פאנל שפורסם הערב (שני) ב"המהדורה המרכזית" מגלה שרוב הציבור הישראלי מביע שביעות רצון מתפקודם של ראש הממשלה יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ במבצע "עלות השחר" נגד הג'יהאד האיסלאמי. הרוח הציונית בראשות איילת שקד לא עוברת את אחוז החסימה ומחזירה שני מנדטים לכל אחד מהגושים.

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

אילו הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, הליכוד מקבלת 34 מנדטים, יש עתיד 24 מנדטים וכחול לבן – התקווה החדשה 12 מנדטים – שלושתן מתחזקות במנדט בהשוואה לסקר הקודם. הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' מתחזקת במנדט ל-10 מנדטים והמפלגות החרדיות שומרות על כוחן – ש"ס בראשות אריה דרעי עם 8 מנדטים ויהדות התורה בראשות משה גפני עם 7 מנדטים. גם הרשימה המשותפת יציבה עם 6 מנדטים.

 

העבודה בראשות מרב מיכאלי, ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן ורע"ם בראשות מנסור עבאס מקבלות 5 מנדטים כל אחת. מרצ, עוד לפני הבחירות לראשות המפלגה, נחלשת במנדט ל-4 מנדטים. הרוח הציונית בראשות איילת שקד, שקיבלה בסקר הקודם 4 מנדטים, לא עוברת את אחוז החסימה וזוכה ל-2.1% מהקולות.

גם המפלגה הכלכלית החדשה בראשות ירון זליכה (0.8%), הבית היהודי (0.2%), עלה ירוק (0.2%) וישראל חופשית בראשות אלי אבידר (0.2%) נשארות מחוץ לכנסת.

תמונת הגושים נותרת זהה לזו שקדמה לאיחוד בין שקד ליועז הנדל: גוש נתניהו זוכה ב-59 מנדטים, הקואליציה הנוכחית ב-55 מנדטים והרשימה המשותפת הייתה מקבלת 6 מנדטים. המפלגות הערביות עולות במנדט אחרי זמן רב, אך לא ברור אם זו מגמה.

כששאלנו מי מבין האישים הבאים, ראש הממשלה יאיר לפיד או ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה – 42% השיבו נתניהו, בעוד 31% השיבו לפיד. כשהצבנו את נתניהו מול בני גנץ, מי שעמדו בראשות ממשלת החילופים הקודמת, נתניהו מוביל עם 43% לעומת גנץ עם 23%.

הקיפאון בסקרים בולט על סמך הציונים הטובים שמקבלים לפיד וגנץ לגבי תפקודם במבצע "עלות השחר" נגד הג'יהאד האיסלאמי בעזה, גם ממצביעי גוש נתניהו. כששאלנו איך אתה מעריך את תפקודו של לפיד, 68% השיבו בסך הכול טוב בעוד 19% השיבו בסך הכול רע. כששאלנו איך אתה מעריך את תפקודו של גנץ, 73% השיבו בסך הכול טוב לעומת 16% שענו בסך הכול רע.

בסקר בדקנו גם מי לדעת הציבור השיג יותר הישגים במבצע "עלות השחר": 68% השיבו ישראל, 5% הג'יהאד האיסלאמי, 10% שניהם באותה המידה ו-17% השיבו לא יודע.


מזמין הסקר: חברת החדשות

עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע

מועד איסוף הנתונים: 8/8/2022

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה

מספר המשיבים בפועל: 501

טעות הדגימה המרבית: 4.4%+

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות

שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית

אופן ביצוע הסקר: טלפוני + אינטרנטי

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית