מפלגות גוש המרכז-שמאל מתחרות על הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט - שככל הנראה עדיין לא החליט להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ה-25. איזנקוט עדיין מתלבט לאיזו מפלגה להצטרף, כשהמעוניינות העיקריות הן יש עתיד, כחול לבן והעבודה, אך הוא צפוי לקבל החלטה בקרוב כאשר עוד לא נפלה ההחלטה אם ירוץ כלל.

סיקור N12 לבחירות 2022:

החבירה ללפיד ויש עתיד מוטלת בספק שכן, בלי שיתוף פעולה עם רע"ם והרשימה המשותפת איזנקוט יבלה באופוזיציה - שיתוף פעולה שלו הוא עשוי לסרב. מנגד, הצטרפות לכחול לבן של בני גנץ, קודמו בתפקיד הרמטכ"ל, נראה יותר סביר - לגנץ יש ממשלה אפשרית ואיזנקוט ירצה להצטרף לממשלה כזו על מנת להשפיע. מנגד, השפעתו בתוך המפלגה תהיה מוגבלת בשל מעמדו של גנץ.

בני גנץ ויאיר לפיד בכנסת (צילום: Stringer/picture alliance via Getty Images)
נאבקים על איזנקוט. בני גנץ ויאיר לפיד | צילום: Stringer/picture alliance via Getty Images

איזנקוט מעוניין להצטרף למפלגה קיימת עם 3-4 מועמדים משלו שיסייעו לו לצבור כוח פוליטי - בניגוד לגבי אשכנזי שהצטרף לכחול לבן כח"כ בודד. לאחרונה איזנקוט נפגש עם חברי כנסת ומקורבים לגנץ שרמזו לו כי חיבור בינו לבין גנץ הגיוני יותר מחיבור עם לפיד.

ברמה הפוליטית, מקורביו של גנץ אמרו לאיזנקוט כי במידה ולפיד יהפוך לראש ממשלת קבע - הוא יזדקק לגנץ שיתמנה לשר ביטחון, מה שיותיר את איזנקוט עם תפקיד שולי יותר.

מרב מיכאלי, גדי אייזנקוט (צילום: אבשלום סרוסי, מרים אלסטר, פלאש 90)
יצטרף לעבודה? מרב מיכאלי וגדי איזנקוט | צילום: אבשלום סרוסי, מרים אלסטר, פלאש 90

בשבוע שעבר איזנקוט נפגש גם עם יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי. השניים ממושכות בניסיון לגרום לרמטכ"ל לשעבר איזנקוט להצטרף לעבודה.