קמפיין היום האחרון: פחות מיממה לבחירות ונראה שהלחץ משפיע על ראשי המפלגות, שמתחילים לפנות לקהלים שונים במטרה לשפר את מצבם. יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ קרא הבוקר (שני) לחקלאים ולאנשי הציונות הדתית "לחזור הביתה", בעוד ששקד נלחמת נגדו: "גנץ ואיזנקוט הם אנשי שמאל – לא צריך להסתיר את זה". ראש הממשלה יאיר לפיד פנה לאלו שלא הצביעו לו מעולם וביקש הזדמנות, מנגד יו"ר הליכוד בנימין נתניהו התראיין בגלי צה"ל ואמר: "מכבד את גנץ, זה לא אסון להיות שמאל".

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

ראש הממשלה לפיד החליט לפנות לכל אלו שלא הצביעו לו בעבר וביקש מהם הזדמנות. "אני אף פעם לא האמנתי שישראל מחולקת ל'אנחנו' ו'הם'", כתב. "כולנו אוהבים את המדינה, כולנו פטריוטים וציונים ורוצים לחיות פה ביחד. אני פונה מפה למצביעים שלא הצביעו לי בעבר ומבקש מכם הזדמנות לעבוד יחד אתכם. מגיע לכל הישראלים - לכולם, ימנים ושמאלנים, ליכודניקים ויש עתידניקים - את הדבר הבסיסי ביותר: ממשלה של אנשים הגונים וחרוצים, שיעבדו בשבילם קשה".

שר הביטחון גנץ קרא לקהל שלו "לחזור הביתה", בין היתר במסר ממוקד לחקלאים ולאנשי ציונות הדתית. "בואו הביתה", אמר. "אתם, החקלאים, שהטרור החקלאי פגע להם בשדות, הצעירים שמשרתים את המדינה. אנשי הציונות שגדלו על תפיסה של חיבור ושותפות, אל תתנו לקיצוניות ולפופוליזם לחטוף אתכם. בואו הביתה עכשיו – כי ביום רביעי יהיה כבר מאוחר. אסור לאפשר לבן גביר ולסמוטריץ׳ לשרוף את המזרח התיכון".

מנגד, יו"ר הבית היהודי שקד מנסה לקחת את קולות הציונות הדתית שנמצאים אצל גנץ. "אני רצה כי האלטרנטיבה של המתלבטים היא פשוט בחירה במפלגת שמאל שבעד מדינה פלסטינית ונגד ההתיישבות", אמרה. "גנץ ואיזנקוט הם אנשים טובים שתרמו רבות למדינה ישראל אבל האידיאולוגיה שלהם ברורה, הם אנשי שמאל ולא צריך להסתיר את זה".

עוד אמרה שקד: "אני יודעת שבחודשים האחרונים יש ניסיון של מתן כהנא להלבין אותם ולהנגיש אותם לציבור הציונות הדתית, אבל זו תרמית. השנה האחרונה היא עדות לכך. לאותם קולות שאומרים שאנחנו שורפים קולות – אני אומרת כאן בקול ברור – אנחנו לא. אם היינו פורשים מהמרוץ גוש השמאל היה מתחזק".

במקביל, במרצ ובעבודה ממשיכים להילחם על כל מצביע. בעבודה החלו להתקשר למצביעים פוטנציאלים ולבדוק אם הם מתכוונים להגיע לקלפי ולהצביע לעבודה. גם במרצ הכריזו על אירוע המרצה טלפוני שיתקיים הערב במטה המפלגה בתל אביב בהשתתפות נבחרי הרשימה של מרצ.

בתוך כך, אחרי כמה ראיונות בכלי תקשורת שמזוהים עם הימין, ראש האופוזיציה נתניהו הגיע לריאיון בגלי צה"ל. "הם לא רצו בכלל להוציא את הגז מהמים - ועכשיו רוצים לתת אותו לחיזבאללה", תקף נתניהו והצהיר: "אנהג בהסכם הגז כפי שנהגתי בהסכם אוסלו, שהיה עוד הסכם כניעה גרוע של ממשלת שמאל".

עוד אמר כי "אני מכבד את גנץ, אבל אני חייב להגיד לו – זה לא אסון להיות שמאל, זה אסון להסוות את זה ולהציג את עצמך כימין רך, זה ימין שהוא שמאל. זו בושה להסתיר שהוא שמאל, שיעמוד ויגיד את זה".