משה קלוגהפט, היועץ המיוחד לנתניהו בקמפיין הליכוד, שמונה רק לפני פחות מ-48 שעות, החליט היום (שלישי) לפרוש מתפקידו. קלוגהפט הסביר שנמסר לו שמינויו מתעכב בעקבות "התנגדות של גורמי חוץ". "גורמי חוץ" הם רמז עבה ליאיר נתניהו, בנו של יו"ר הליכוד, ששוהה כעת בחו"ל. מהליכוד נמסר בתגובה: "מודים למשה קלוגהפט ומאחלים לו הצלחה".

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

"תודה, מוותר על התפקיד", אמר קלוגהפט. "מודה לנתניהו על ההצעה לחזור ולעבוד איתו. חצי יום אחרי ההודעה שהוציא הליכוד, נמסר לי שיש התנגדות מגורמי חוץ והמינוי יתעכב. אני לא אכנס למלחמות ואני מוותר על התפקיד עוד לפני שהתחלתי".

יאיר נתניהו (צילום: גילי יערי, פלאש 90)
התכוון לבנו של יו"ר הליכוד? קלוגהפט הפנה אצבע מאשימה כלפי "גורמי חוץ" | צילום: גילי יערי, פלאש 90

עוד כתב היועץ הבכיר: "חוזר ללקוחות בארץ ובעולם ולפרשנות, אמשיך להיות חבר של כולם, מימין ומשמאל, וגאה בכך. אולי הזדקנתי ונהייתי עיוור צבעים, אבל אנחנו פה יחד. מקסימום יצא מזה שיר".

קלוגהפט מודיע על התפטרותו

במוצ"ש האחרון, קלוגהפט נפגש במקרה עם בני גנץ מאחורי הקלעים בהופעה של אביב גפן בגני יהושע. הם ניהלו שיחה ארוכה וידידותית, אולי עבור מקורבים למקבלי החלטות בליכוד השיחה הייתה ידידותית מדי. ייתכן שבסביבת נתניהו היו מי שכעסו על כך.

בנימין נתניהו מצביעה בפריימריז של הליכוד (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
קלוגהפט הוגדר "יועץ מיוחד" לנתניהו, אך עזב אחרי פחות מ-48 שעות. נתניהו מצביע בפריימריז | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

על מינויו של קלוגהפט הוכרז ביום ראשון האחרון אחר הצוהריים. תפקידו הוגדר אז "יועצו המיוחד של נתניהו לבחירות". קלוגהפט ייעץ בקמפיין של תמר זנדברג לראשות מרצ ב-2018, ועבד גם עם עם שקד ובנט בימין החדש לקראת הבחירות לכנסת ה-21. ב-2020 עבד כיועץ פוליטי לנתניהו.