עדיין לא החליט: הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט עדיין מתלבט לאיזו מפלגה להצטרף, כשהמעוניינות העיקריות הן יש עתיד, כחול לבן והעבודה, הוא צפוי לקבל החלטה בשבועיים וחצי הקרובים. אמש (רביעי) אנחנו מפרסמים על שיקול נוסף של איזנקוט שסבור: רק קואליציה רחבה ומפלגת שלטון גדולה יביאו יציבות.

ידוע כבר שאיזנקוט רוצה ממשלה ממלכתית רחבה שלא נשענת על על חוד התער של חבר כנסת אחד. אבל ישנו שיקול נוסף: הלקח של איזנקוט מהשנה האחרונה הוא לא רק הצורך בממשלה רחבה, אלא גם בראש ממשלה שיבוא ממפלגה עם מספר משמעותי של מנדטים לרשימה שלו, אולי 20 אולי קצת פחות - לא במספרים שיחזירו אותנו לאירוע בנט.

לפי הסקרים, יש עתיד מצליחה להגיע למספר הזה, אולם לפיד לא מצליח להקים ממשלה. לגנץ יש לפי שעה את הקושי להתקרב והשאלה הגדולה אם הצטרפות של איזנקוט עם עוד חבורה נוספת תקרב את גנץ וסער לשם. 

 

כפי שפורסם בתחילת החודש, איזנקוט מעוניין להצטרף למפלגה קיימת עם 3-4 מועמדים משלו שיסייעו לו לצבור כוח פוליטי - בניגוד לגבי אשכנזי שהצטרף לכחול לבן כח"כ בודד.  איזנקוט נפגש בעבר עם חברי כנסת ומקורבים לגנץ שרמזו לו כי חיבור בינו לבין גנץ הגיוני יותר מחיבור עם לפיד.