במפלגת העבודה נערכים לקראת אתגר הריצה המשותפת של גנץ וסער, שהוא למעשה מאבק על בכורת גוש מתנגדי נתניהו. גנץ ינסה להביא את המפא"יניקים היותר ביטחוניסטים למפלגה החדשה, ואילו לפיד מצידו יצטרך לגדול כדי לפתוח פער מגנץ.

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

כל זה מציב את העבודה במקום מאוד מאתגר בקמפיין לבחירות הקרובות, אך יו"ר המפלגה מרב מיכאלי אמרה לחברי מפלגתה שהיא דווקא רואה בכך הזדמנות. דובר העבודה דניאל ספייסר הוציא לחברי הכנסת מטעם המפלגה תדריך לוחמני שבו נכתב: "צאו להתראיין ותתקפו אותם חזק. אנחנו צריכים ביחד לשים את האור על הפערים המטורפים ברשימה שלהם ולחדד את העובדה שהיא מתבססת על רעיונות ימניים שמרניים ולפרק אותה לפני הגשת הרשימות".

אחד הנושאים שחברי העבודה התבקשו לחדד בכלי התקשורת הוא סוגיית מפעל ההתנחלויות שרשימת כחול לבן ותקווה חדשה המאוחדת תומכת בו, ואילו בעבודה רואים בכך סיכול אפשרי של הסדר מדיני עתידי. כמו כן, התבקשו לשים דגש על אמנת איסטנבול שיו"ר תקווה חדשה גדעון סער לא פעל לקדם.

הקרב על רשימת הציונות הדתית

בתוך כך, מתחת לפני השטח במפלגת הציונות הדתית יש כבר גישושים בין איתמר בן גביר לבצלאל סמוטריץ' להגיע להסכם על ריצה משותפת בבחירות הקרובות. הפערים בין השניים עדיין עצומים, כאשר השליחים מטעם סמוטריץ' מציעים לבן גביר רשימה שמחולקת 70-30 אחוזים לטובתו של סמוטריץ'. בן גביר מסרב להצעה הזו וכרגע מוכן לחלוקה שוויונית של 50-50.

המהלך מצדם של סער וגנץ דוחק בכולם להגיע להכרעה, ובן גביר שולח איתות לסמוטריץ': אם לא תתקדם במו"מ, אני עשוי להתקדם לבד.

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית