קלפיות במטה הבחירות, 2015
איך תמצאו אותן?

התעמולה מסתיימת, המפלגות מכינות את החגיגות, או את הסכינים הארוכות. עכשיו הכל בידיים שלכם. רק להגיע לקלפי ולהצביע. אבל אם ההודעה לבוחר לא הגיעה אליכם, או שעברתם דירה - ועדת הבחירות המרכזית מסייעת לכם. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לקישור הזה ולבדוק.

כל מה שצריך לעשות כדי לקבל את מיקום הקלפי ביום הבחירות לכנסת ה-23 ב-2 במרץ הוא להזין מספר תעודת זהות ולחפש באתר של ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-23.

חשוב לזכור שאין צורך לדאוג בגלל ההודעה לבוחר בקלפי. אין חובה להציג תעודה זו בבואכם להצביע. כל תפקידה של ההודעה לבוחר היא לפרט את מיקום הקלפי שבה הבוחר רשום ואת מספרו הסידורי של הבוחר בקלפי. רצוי להביאה, אך בהחלט לא מדובר בחובה. במקביל חשוב לזכור שהזדהות הבוחר בפני ועדת הקלפי תעשה אך ורק באמצעות תעודת זהות, רישיון נהיגה או דרכון ישראלי תקף.​

בנוסף, מאפשר האתר איתור של קלפיות הנגישות לאנשים בעלי מוגבלויות בניידות. חוק הבחירות לכנסת קובע כי בכל יישוב יהיה לפחות מקום קלפי אחד שיש בו ואליו סידורי גישה והצבעה מתאימים לבוחרים המוגבלים בניידותם. ביישובים גדולים יהיה מקום קלפי נגיש אחד לפחות לכל 10,000 תושבים.