הליכוד והציונות הדתית הגיעו הערב (חמישי) לסיכום מסמך תפקידים ושטחי פעולה. לפי הסיכום, הציונות הדתית תקבל את משרד האוצר ברוטציה, משרד העלייה והקליטה ומשרד המשימות הלאומיות. בנוסף, שר מהמפלגה ישמש גם כשר במשרד הביטחון - שאחראי על ההתיישבות ביהודה ושומרון. כמו כן, הציונות הדתית תקבל סגן שר, יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט ושירותי הדת שיוביל בכנסת את הרפורמה במערכת המשפט ויו"ר ועדת הרפורמות.

לפי ההסכם, חה"כ סמוטריץ' יכהן כשר האוצר ברוטציה ואז כשר הפנים. כמו כן, בסבירות לא מבוטלת - יכהן כשר במשרד הביטחון. חה"כ אורית סטרוק תשמש כשרה למשימות לאומיות, וחה"כ אופיר סופר ישמש כשר העלייה והקליטה.

מעבר למסמך זה, בהסכמים קואליציונים מפורטים יקבעו קווי יסוד, הסדרה בסוגיות זהות יהודית, חינוך, משפט, התיישבות וחברה וסיכומים תקציבים מפורטים.

ראש הממשלה המיועד חה"כ בנימין נתניהו: "זהו צעד משמעותי נוסף שמקרב אותנו להקמת ממשלת ימין לאומית שתדאג לכל אזרחי ישראל. אני מודה ליו״ר הציונות הדתית על השותפות ומשוכנע שנעבוד יחד בשיתוף פעולה פורה למען עם ישראל"

יו"ר הציונות הדתית חה"כ בצלאל סמוטריץ': "אנחנו עושים היום עוד צעד היסטורי להקמת ממשלה יהודית, ציונית ולאומית שתחזיר את הביטחון והמשילות, תקדם רפורמה היסטורית במערכת המשפט, תסדיר ותפתח את מפעל ההתיישבות, תחזק את הזהות היהודית ברוח הציונות הדתית ותניף בגאווה את דגל הציונות, קליטת העליה והחברה בישראל. אני מודה לראש הממשלה המיועד נתניהו על האמון, ולחברי, חה"כ יריב לוין, על הובלת המאמצים להקמת הממשלה במקצועיות, בחברות ובהוגנות. יחד נעשה המון טוב למדינת ישראל ונעבוד קשה למען אזרחי ישראל כולם".

המו"מ הקואליציוני - סיקור נרחב ב-N12:

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, שפעל יחד עם צוותי המו"מ בימים האחרונים לסגירת ההסכם הקואליציוני מסר: "הובלנו הערב צעד היסטורי גדול לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון כפי שהתחייבתי. מאז כניסתי לתפקיד ראש מועצת בנימין נאבקתי כדי להביא לשינוי משמעותי בחיי התושבים ולהעלות את ההתיישבות קומה. הערב עשינו צעד היסטורי גדול לביצור וחיזוק ההתיישבות והמתיישבים ביהודה ושומרון. אני מודה לראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו וליו״ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ׳ על הבשורה הגדולה שהבאנו לעם ישראל".