בליכוד מגיבים על הקלטות ישראל כ"ץ: בכיר המפלגה הוקלט בשיחה סגורה שפורסמה אמש (ראשון) במהדורה המרכזית, שם הוא "חשף" כיצד הצליח לגייס שורה של חברי כנסת מהליכוד והקים ציר נגד יו"ר המפלגה. כ"ץ תקף אחרים שלדבריו הפכו ל"חיילים" של נתניהו כדי לקבל תיקים בכירים: "ביבי נותן תפקידים לשני אנשים, אלה שהוא רוצה ואלה שהוא חייב, היותר בטוח - זה אלה שהוא חייב". אלא שתוך זמן קצר חברי הכנסת שהוזכרו באותה שיחה התנערו מדבריו. 

חברת הכנסת מאי גולן, עליה אמר כ"ץ שהיא חברה בסיעה שהקים, הגיבה: "אני כאן בכדי לסייע לנתניהו להרכיב ממשלה, לא חלק משום סיעה וזה מלבד סיעת נתניהו, רק נתניהו יקבע מי יהיה שר או שרה, הוא ורק הוא". חכ"ל ניסים ואטורי הכחיש גם הוא: "מעולם לא תכננתי ולא הצטרפתי ליוזמה להקמת סיעה בליכוד עם ישראל כ"ץ".

הח"כ המיועד חנוך מיליבצקי הגיב: "כ"ץ לא דיבר איתי והוא יודע היטב למה". ובסביבת נתניהו שיגרו מסר תוקפני לכ"ץ: "נתניהו לא מתרשם מאיומים. מי שיאיים ימצא את עצמו בחוץ ולא במשרד החוץ".

בהקלטות נשמע כ"ץ בין היתר מסביר מדוע נתניהו יהיה חייב למנותו לשר האוצר למרות המיקום הנמוך בפריימריז: "הוא חייב, יש לי סיעה - אני חלק מסיעה. איך הוא אמר לי פעם כשרצה לקחת לי את התחבורה? 'תקים סיעה'". על זה טען כ"ץ כי ענה: "יש סיעה. הייתי אני, דודי אמסלם, דוד ביטן, ז'קי לוי ואברהם נגוסה. מיקי זוהר שיחק, בא הלך וזה. ולכן לא לקח לי את תיק התחבורה. אני היום עם דודי וביטן ומאי גולן וניסים וטורי וחנוך מיליבצקי".

כ"ץ משוכנע שלא יהיה צורך באיומים, כי נתניהו יבין לבד מה המשמעות של דחיקתו מתיק האוצר: "בקיצור בוא נגיד ככה, הרי זה לא שהולכים כאן עכשיו מכות. אבל בסופו של דבר אני יו"ר המזכירות, אני דומיננטי בליכוד, אני הייתי גם בתפקיד וזה לגיטימי. כשבני שיחו שואלים אם נתניהו לא יעדיף חייל צייתן בתפקיד, הוא ענה: "ראינו את החיילים שלו, עדי מדינה כל החיילים שלו. הקיף את עצמו בחיילים".

שר האוצר ישראל כ"ץ (צילום: N12)
שר האוצר ישראל כ"ץ | צילום: N12

לא בכדי רבים רוצים את המשרד הנחשק, מדובר באחד המשרדים הבכירים והמשפיעים. נתניהו מעוניין שהתיק יישאר בליכוד ושהוא יוכל לכופף אותו ולהשפיע עליו הרבה יותר, כפי שהיה בתקופתו של שר האוצר יובל שטייניץ בקדנציה ב-2009, ובשונה מהמצב שהיה עם משה כחלון שהחזיק בכוח עצמאי כאשר עמד בראש סיעה עצמאית.

אומנם כ"ץ טען שהקים "סיעה בתוך סיעה", אלא שמאז ההצפה בכמות תיקים לא בטוח שהמהלך הפוליטי הזה, אם אכן קורה, הוא חכם: מאז הצפת התיקים ושבירת הנורמה כך שהיחס הוא שני חברי כנסת על שר, ובניכוי יהדות התורה והציונות הדתית שלא רוצה הרבה תיקים, יש 22 שרים למנות מתוך 32 חברי הכנסת של הליכוד. אם נתניהו יראה שאכן יש בליכוד סיעה, ולא משנה בראשות מי, הוא יצליח לפרק אותה במהרה כשיש לו כל כך הרבה אפשרויות למינויים.