יו"ר העבודה מרב מיכאלי מאשימה את לפיד בכישלון: "ניהל את הקרב לא טוב בקמפיין חסר אחריות - הוא ביקש למחוק אותנו ואת מרצ". לאחר שתיקה בת יומיים ובהמשך לתוצאות העגומות של מפלגתה - יו"ר העבודה התייצבה הערב (חמישי) מול המצלמות. לפני סגירת הרשימות סירבה מיכאלי להתאחד עם מרצ - בנאומה היום לא לקחה על כך שום אחריות. על הקואליציה המסתמנת הבאה אמרה: "נילחם נגד קואליציה חשוכה שיש בה יותר כתבי אישום מנשים".

בהצהרה לתקשורת אמרה מיכאלי: "צר לי וכאב לי הלב שרק חלק מהסיעה הזאת יהיו איתי בכנסת, תוצאת הבחירות קשות לכולנו. חיכיתי לתוצאות האמת, וקיוויתי לראות את מרצ עוברת את אחוז החסימה - לצערי זה לא קרה והמפלגה האחות שלנו לא תהיה בכנסת הבאה. אני מזדהה עם תחושות התסכול והכאב ולוקחת אחריות על התוצאות".

בחירות 2022: מרב מיכאלי מצביעה בקלפי (צילום: רענן כהן)
מרב מיכאלי מצביעה בקלפי | צילום: רענן כהן

בהמשך דבריה תקפה מיכאלי את ראש הממשלה לפיד והעבירה על תפקודו במהלך הקמפיין ביקורת רבה: "לפיד ניהל קמפיין חסר אחריות, חיסל את מרצ וכמעט חיסל את העבודה - הוא ביקש למחוק אותנו".

על סירובה של מיכאלי לאיחוד הגיבה היום יו"ר מרצ זהבה גלאון: "דחפתי לאיחוד עם מרב מיכאלי, ובימים האחרונים התרעתי מספר פעמים בפני ראש הממשלה, יאיר לפיד ובפני אנשיו שהם משחקים באש, ושאם לא ניזהר, לא רק מרצ אלא המחנה כולו, ישלם את המחיר".

שרת האנרגיה קארין אלהרר עקצה את מיכאלי בזמן נאומה כשצייצה בחשבון הטוויטר שלה: "להיות אישה חזקה זה לעמוד מאחורי הטעויות שלך".

 

 

עוד אמרה גלאון בסרטון לאנשי ונשות מרצ: "זהו רגע מאד קשה עבורי, ועבור החברים שלי במרצ. תוצאות הבחירות הן אסון למרצ, אסון למדינה, וכן, גם אסון אישי לי. הניצחון של הצד הימני, עם השותפים הגזעניים והמדכאים - הוא לא באמת ניצחון. יש מספר שווה של ישראליות וישראלים בצד אחד ובצד השני, שמאמינים בשוויון, בזכויות אדם, בסיום הכיבוש ובצדק חברתי".