מפלגת ימינה פנתה לוועדת הבחירות המרכזית של הכנסת בעתירה נגד חברת אאוטבריין העולמית, בעקבות קידום תוכן שלילי נגד יו"ר המפלגה נפתלי בנט, באופן אנונימי ברשת. ועדת הבחירות פנתה לאאוטבריין בעניין, ומי שהשיבו לעתירה הם עורכי דין שמייצגים גם את מפלגתו של גדעון סער. יו"ר תקווה חדשה השיב לבנט: "אתה עובד בשירות נתניהו כדי לפגוע באלטרנטיבה לשטונו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בכמה כתבות ממומנות, שמתפרסמות כהמלצת תוכן של חברת אאוטבריין, המתמחה בפרסום דיגיטלי ומאפשרת לאתרי אינטרנט להציג תוכן ממומן לגולשים. בכתבות מוצג בנט כפזיז וכמי שישב בממשלת נתניהו, בדיוק לפי קווי הקמפיין של סער.

הכתבות סומנו במילה "ממומן" ועיקרן היה תוכן ושלילי בגוון פוליטי כנגד בנט. ואולם, חרף העובדה שהקידום נעשה במהלך תקופת בחירות, לא צוינה זהות המממן או המפלגה שעומדת מאחוריו.

נזכיר כי סעיף 17ב לחוק הבחירות (דרכי תעמולה) אוסר פרסום תעמולה פוליטית ללא פרסום זהות המממן. יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט עוזי פוגלמן, ביקש את תגובת החברה לעתירה, ומי שהשיבו הם עורכי דין שמייצגים גם את מפלגתו של גדעון סער.

הוועדה טרם קיבלה את החלטתה האם לחייב את אאוטבריין לחשוף את זהות המפרסם. עם זאת, מהתגובה לעתירה, עליה חתומים עורכי הדין של סער ותקווה חדשה, ניתן להבין כי סער ואנשיו הם שעומדים מאחורי הדברים.

תקווה חדשה גם מאשרת למעשה את הטענות בבקשת התגובה שהוגשה לה: "תקווה חדשה פועלת להביא לידיעת הציבור מידע שפורסם בכלי תקשורת מובילים בישראל. לפני פורים, הגיע הזמן להוריד את המסכה מעל בנט ולומר לציבור בקול ברור את מה שבנט וימינה מנסים להסתיר - שהצבעה לבנט היא הצבעה לנתניהו".

נפתלי בנט מסר תגובה לפרסום ועלה למתקפה משלו: "בזמן שאני נלחם בשנה האחרונה נגד הקורונה, סער פעל בחשכה להפיץ את קורונת השנאה בקמפיין נכלולי, פחדני ולא חוקי. גדעון - ככה לא בונים אחדות. אני אמשיך לדאוג רק לאזרחי ישראל".

"נגדך לא נעשה דבר שאינו תקין, אבל אתה ואנשיך תוקפים אותי ואת תקווה חדשה מיום הקמתה באופן חסר מעצורים", השיב סער לבנט. "אתה עובד בשירות נתניהו, כדי לפגוע באלטרנטיבה לשלטונו – בי ובתקווה חדשה – ומשתמש באותה טרמינולוגיה נגדי שבה הוא ואנשיו משתמשים. אתה יודע היטב איזה נזקים גורם נתניהו לישראל ועדיין מסרב להתחייב שלא תיתן יד להקמת ממשלה בראשותו".

"ללא בושה, אתה מתנשא ומכפיש. מדבר על 'פקידים' ומשקר על 'עריקים'. אתה שנים ספורות במערכת הציבורית ואתה יודע היטב שאתה רחוק מאוד מהניסיון ומההישגים שלי בעשייה למען הציבור. אבל אתה, כהרגלך, מתרברב", תקף יו"ר תקווה חדשה. "לא הבאת שום 'פרנסה וביטחון לאזרחי ישראל'. אתה עסוק רק בשיווק וביח״צ ובזה אתה מצוין".

הוא הוסיף: "אני שב וקורא לך להודיע כי לא תשתמש בקולות בוחרייך להקמת ממשלה נוספת בראשות נתניהו אחרי הבחירות. בוא נפעל ביחד למען השינוי שישראל ואזרחיה מייחלים לו".