סדק בגיבושו מחדש של בלוק תומכי נתניהו: ראש הממשלה נתניהו החתים היום (שלישי) את ראשי המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה על מסמך נאמנות חדש, לפיו הם לא יוכלו לנהל משא ומתן באופן עצמאי להצטרפות לממשלה לאחר הבחירות - כך נודע לראשונה ל-N12. על המסמך אמור היה לחתום גם יו"ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', אך הוא מסרב לעשות זאת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מטרת המהלך: למנוע משא ומתן עצמאי של המפלגות הללו להקמת ממשלה בראשות גדעון סער או נפתלי בנט לאחר הבחירות. נציגי יהדות התורה, משה גפני ויעקב ליצמן, כבר חתמו על המסמך - ויחד איתם גם יו"ר ש"ס, אריה דרעי. סמוטריץ', כאמור, מסרב לצרף את חתימתו - ונימק את ההחלטה בהודעת מפלגתו, הציונות הדתית, שפורסמה הערב: 

"אין לנו כוונה לחתום על מכתבי נאמנות שהוכחו כחסרי משמעות בעבר ולא הביאו לממשלת ימין", הובהר מטעם מפלגתו של סמוטריץ'. "הנאמנות היחידה שלנו היא לדרך ולערכים - ונהיה חלק רק מממשלה שתבטא אותם", הוסיפו שם. 

יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, התייחס מוקדם יותר למאמצים לאחד את גוש תומכי נתניהו וצייץ: "איחוד גוש הימין חשוב לנצחון הימין. היינו ונשארנו מאוחדים, לא יצליחו להפריד ביננו. בע״ה נפעל ביחד למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל". 

 
יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, מיהר להגיב לדיווח על מסמך הנאמנות ושאל בטוויטר: "ומה עם עבאס"?, והכוונה היא ליו"ר רע"מ, מנסור עבאס. ייתכן, שהכוונה היא גם ליו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, זאת לאחר שנודע אמש שסגן שר מהליכוד ניהל מגעים חשאיים עם גורמים רשמיים ברשות, כדי שישכנעו את ערביי ישראל לתמוך בנתניהו. 


גם לפני הבחירות האחרונות, במרץ 2020, ראשי מפלגות הימין חתמו על הצהרת נאמנות לראש הממשלה נתניהו. ההצהרה, שאותה יזם אז דרעי, קראה לראשי המפלגות בבלוק להתחייב שלא יתמכו בהפלת נתניהו, להתחייב שלא יצטרפו לממשלת מיעוט בראשות גנץ, ושלא יתמכו בחוק הפרסונלי שיאסור על נתניהו להרכיב ממשלה. 

ישיבת ראשי בלוק הימין
ישבית ראשי בלוק הימין, לאחר הבחירות האחרונות. אז הוא עוד כלל את ימינה