כחודש לפני הבחירות הרביעיות שתדע ישראל בתוך כשנתיים בלבד, שר הביטחון וראש הממשלה החליפי מתייצב לריאיון מיוחד, שבו הוא מאשים בכעס את אלו שפגעו בו אישית ופוליטית לאורך הדרך, ומסביר מדוע הצעדים שעשה בתפקידו היו הכרחיים למדינה. בסוף הריאיון עימו נותן לנו גנץ גם הצצה לתרחיש האפשרי לדעתו שיקרה במידה וכחול לבן לא נכנסת לכנסת הקרובה: "המקום הזה יהפוך למלוכה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מאוד כועס עליך", אמר גנץ בפתחו של הריאיון שנערך בביתו בראש העין. "מה שעשיתם לי בשנתיים האחרונות, חבל על הזמן. פגעתם לי במשפחה, פגעתם לי בשמי הטוב, פגעתם בי באופן אישי. אתה, ושכמותך, גורמים לכך שבמדינת ישראל הדבר היחידי שיהיה מותר בפוליטיקה זה תחמנות, שקרנות, מלוכלכות ומניפולציות", האשים גנץ. "אתם לא משאירים מקום בכלל לממלכתיות, לדרך ארץ, ליושר".

נתניהו וגנץ בישיבת הממשלה (צילום: פלאש 90)
נתניהו וגנץ בישיבת הממשלה | צילום: פלאש 90

מהר מאוד אנו מנסים לעמת את גנץ עם העובדות בשטח שהכניסו אותו למצב שבו הוא נמצא. רבים מתוך מיליון ורבע הישראלים שהצביעו לו בבחירות האחרונות נחלו אכזבה גדולה, זאת לאחר שנכנס להסכם קואליציוני עם האדם היחידי שאמר שלא יעשה זאת עימו - נתניהו. "אני הייתי הכי קרוב אי פעם להחליף את ביבי ואני לא בטוח שזה לא יקרה בהמשך", אמר בכעס, "תפסיקו עם האגדות על ה-61 מנדטים, לא היו לי 61. אני החלטתי לקחת לו (לנתניהו) חצי מהממשלה, עם שליש מהכוח, לשמור על משרד המשפטים, לשמור על משרד הביטחון ולשמור על המדינה".

"נכנסתי לממשלת אחדות הזאת בגלל הקורונה", המשיך להסביר. "לא בגלל ביבי. למרות ביבי נכנסתי פנימה. אני לא מתחרט שנכנסתי. הסיבות שנכנסתי לממשלה היו סיבות נכונות, טובות ומוצדקות. הבנאדם מתחמן, אין לי מילים אחרות להגיד בסיפור הזה".

בני גנץ בראיון לאולפן שישי (צילום: החדשות 12)
בני גנץ בראיון לאולפן שישי | צילום: החדשות 12

גנץ מואשם פעמים רבות ב"פשרנות" שמונצלת בסופו של דבר על ידי אנשים כמו ראש הממשלה הנוכחי. על כך הוא השיב: "הצלחתי לשמור על זה שלא יהיה פה סיפוח חד צדדי, איפה הפשרנות בעניין הזה? איפה הפשרנות בעניין של מערכת המשפט? שמתי שר תרבות שמתעסק בתרבות, שמתי שר חקלאות שסוף סוף אחרי 15 שנה באמת מתעסק בחקלאות, איפה הפשרנות בעניין הזה? מנעתי נזק לביטחון המדינה ל-20 שנה קדימה. אל תתבלבלו בין דרך ארץ, ממלכתיות ועמידה על עקרונות". שר הביטחון המשיך והסביר שכעת אחרי השנתיים האחרונות הוא "צבר את הניסיון" שלו.

בני גנץ בראיון לאולפן שישי (צילום: החדשות 12)
"נכנסתי לממשלת אחדות הזאת בגלל הקורונה" | צילום: החדשות 12

אנו ממשיכים בריאיון עם גנץ ומנסים להבין מה קרה בפרשת הטלפון והאירנים שבה היה מעורב באל כורחו. אז העביר נתניהו הצהרה לתקשורת במהלכה שאל: "בני גנץ, מה אתה מסתיר מהציבור הישראלי? מה האירנים יודעים עליך שאתה מסתיר מאיתנו?". גנץ השיב ואמר כי הסיפור של האירנים והטלפון הוא "סיפור מעשיות. זה קשקוש מהקשקושים. בסך הכול פרצו לי לאימייל ישן, כמו שפעם נגעו לי בחשבון הבנק. אני לא אסכן מקורות ביטחוניים, לא אז, גם לא היום, בשביל להרוויח מילימטר פוליטי".

אולם הסיפור של נתניהו-גנץ ממשיך גם עד לימים אלה כשראש הממשלה אמר על שר הביטחון שיש לו "דם על הידיים". גנץ מסביר בזעם שכשאמר על נתניהו שהוא "לא יסלח לו לעולם" זה נאמר בתקיפות גדולה מאי פעם. "ציפיתי שנתניהו יתעלה לגודל השעה של משבר הקורונה. זה שנתניהו ממשיך לדאוג לעצמו זו בעיה חמורה, זה כמו רימון שאני קופץ עליו. אז מה אתם כועסים עליי שאני קפצתי על הרימון בשבילכם?".

נתניהו וגנץ (צילום: פלאש 90)
נתניהו וגנץ | צילום: פלאש 90