5 ימים לסגירת הרשימות – חיבור ראשון בימין: מפלגת עוצמה יהודית ומפלגת נעם חתמו אמש (שבת) על הסכם ריצה משותף לבחירות 2021. "קוראים לחברינו ממפלגת הציונות הדתית והבית היהודי להתחבר יחדיו ולהבטיח ייצוג משמעותי וחשוב לרשימה דתית לאומית", אמרו ראשי המפלגות, איתמר בן גביר ואבי מעוז, עם החתימה על ההסכם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במעמד החתימה קראו ראשי המפלגות ליו"ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', וליו"ר הבית היהודי, חגית משה, כמו גם לגורמים נוספים בציונות הדתית: "לשבת עוד היום ולחתום על הסכם משותף ובכך למנוע סופית הקמת ממשלת שמאל". בהסכם נכתב בין היתר כי "לאור האתגרים הניצבים בפני מדינת ישראל והצורך בהקמת ממשלת ימין חזקה ויציבה, הגיעו הצדדים להסכמה על ריצה משותפת".

בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר  (צילום: פלאש 90)
בן גביר וסמוטריץ', ארכיון | צילום: פלאש 90

עם חתימת ההסכם אמר עו"ד בן גביר כי "עם ישראל מתעורר לבוקר חדש עם בשורה נפלאה. כדי למנוע הקמת ממשלת שמאל חייבים איחודים בימין, והחיבור עם חברנו היקרים ממפלגת נעם שפועלים במסירות לדאוג לזהותה היהודית של המדינה ולחוסנה הביטחוני והחברתי, הוא חיבור מנצח. אני קורא לכל הגורמים הנוספים הן באיחוד הלאומי והן בבית היהודי לחבור ולהציג נבחרת מנצחת שתמנע הקמת ממשלת שמאל. כוחנו באחדותנו".

יו"ר מפלגת נעם, אבי מעוז, בירך על ההסכם: "אני שמח מאוד על החיבור עם איתמר בן גביר ועוצמה יהודית. מפלגה ששמה את עם ישראל במרכז, מדברת לקהלים גדולים ומגוונים בציבוריות הישראלית, ואנחנו מאמינים שהסכם השותפות הבוקר מהווה רק חולייה אחת בשרשרת חיבורים שתביא לרשימה דתית לאומית מאוחדת וחזקה".